weby pro nejsevernější čechy

Obránce Lukáš Derner rozšíří svou rekordní sbírku startů v tygřím dresu. S klubem se domluvil na nové dvouleté smlouvě!

 

Žádný hráč v historii klubu nemá na svém kontě více odehraných zápasů v dresu Bílých Tygrů než Lukáš Derner. Jeho dosavadní bilance je 660 startů za liberecký klub a toto číslo není definitivní, protože zkušený pětatřicetiletý bek podepsal v tomto týdnu novou dvouletou smlouvu. Lukáš Derner sbíral první extraligové zkušenosti v libereckém kádru už v ročníku 2005/06, je podepsán pod všemi čtyřmi triumfy Bílých Tygrů v základní části extraligy a k oporám liberecké defenzivy patřil i při zisku mistrovského a vicemistrovského titulu v letech 2016 a 2017.   Zkušený odchovanec, který během své kariéry nakoukl i do českého národního týmu, si tak u Bílých Tygrů připíše starty i v sezónách s pořadovým číslem 15 a 16 a je tedy pravděpodobné, že Derner znovu posune historický klubový rekord v počtu startů za Liberec.

Vyjádření sportovního ředitele Filipa Pešána:

„Lukáš je pro nás stále velmi platným a důležitým hráčem, nejen pro své nesporné zkušenosti, ale i vzhledem k přístupu k práci v tréninku a zápasech. Umí dodat jistotu defenzivní činnosti našich obranných řad, a stejně tak dokáže ve správný okamžik podpořit útok.“

Profil Lukáše Dernera:

Liberecký rodák si hokej poprvé vyzkoušel už v pěti letech a po většinu času zůstal věrný klubu ze svého rodného města. Většinu školních let hrál jako útočník a až v deváté třídě se z něj kvůli nedostatku obránců stal bek. V sezóně 2003/2004 zaznamenal první kontakt se seniorským hokejem. Tehdy si ho vybrala Mladá Boleslav, za kterou už krátce hrál v juniorce, a především během ročníku 2004/2005 ve městě automobilů nasbíral cenné zkušenosti.

Další sezónu už odehrál celou za Bílé Tygry a připsal si dvaačtyřicet startů v základní části a další čtyři během nevydařeného čtvrtfinále play-off. Vše nasvědčovalo tomu, že se řízný bek natrvalo usadí v liberecké sestavě, ale v nabitém kádru nebylo jednoduché se prosadit, a Lukáš tak putoval na roční hostování do Plzně.

Když se milovník AC/DC do Liberce vrátil, vypomohl Tygrům k zisku bronzových medailí, ale v dalším ročníku jeho hokejová cesta opět nabrala směr Plzeň. Tentokrát jen na 4 měsíční hostování. V dalších dvou sezónách nedostával bek v nejlepších letech stále mnoho prostoru a spekulovalo se o jeho možném odchodu do zahraničí. Nakonec se ale Derner rozhodl opět pro Liberec a udělal dobře.

Po omlazení kádru pro ročník 2009/10 se zařadil mezi nejzkušenější a nejvytěžovanější hráče Bílých Tygrů. Svými dobrými výkony si řekl poprvé ve své kariéře o hokejový dres s „lvíčkem“ na prsou. I v dalších sezónách se liberečtí fanoušci mohli těšit z tvrdé hry rázného defenzivního beka, který se nakonec stal i služebně nejstarším Tygrem.

Během mistrovského ročníku zažil Lukáš Derner svou zatím nejúspěšnější sezonu. Přestože plnil spíše defenzivní úkoly, hrál ve skvělé formě a posbíral devět bodů za čtyři branky a pět asistencí, což je jeho dosavadní sezónní maximum. Na dobré výkony se mu podařilo navázat i v následujících sezónách, kdy patřil mezi pilíře zadních řad Bílých Tygrů a navíc byl i produktivní. Také díky jeho příspěvku se Tygrům podařilo získat stříbrné extraligové medaile.

Služebně nejstarší Tygr patří i nadále mezi defenzivní pilíře libereckého klubu a jeho spojení s organizací Bílých Tygrů bude díky podpisu nového kontraktu platit také minimálně ve dvou dalších sezonách.

 

 

 

Tagy