weby pro nejsevernější čechy

Liberecký kraj ocenil talentované žáky

Multimediální sál krajského úřadu hostil v úterý 3. prosince talentované žáky středních a základních škol. Ti získali ocenění za úspěšnou reprezentaci regionu na celostátních i mezinárodních soutěžích a přehlídkách v minulém školním roce. Poděkování přijali z rukou náměstka Petra Tulpy.

Celkem se v budově krajského úřadu sešlo 22 žáků. Slavnostního oceňování se zúčastnil náměstek pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti Petr Tulpa a vedoucí odboru školství, mládeže, tělovýchovy a sportu Jiřina Princová.

Ve školním roce 2018/2019 se školních kol soutěží v Libereckém kraji zúčastnilo více než 17 tisíc žáků, z nichž dále postoupilo do okresních kol a krajského klání téměř 800 žáků. Do celostátního finále se pak probojovalo 120 dětí.

„Vezmeme-li v úvahu, že Liberecký kraj patří co do počtu obyvatel mezi ty nejmenší, tak taková účast a úspěšnost žáků v kláních na republikové i mezinárodní úrovni svědčí o skutečně vysoké úrovni odborné přípravy, ale i motivaci žáků v našem kraji. Za to patří díky hlavně pedagogům, kteří odvádějí kus pořádné práce,“ uvedl náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti Petr Tulpa.

Mezi oceněnými dominoval Jakub Strašlipka z Gymnázia F. X. Šaldy v Liberci, který ke svým dosavadním úspěchům připojil stříbrnou medaili na Mezinárodní olympiádě věd o Zemi – IESO (INTERNATIONAL EARTH SCIENCE OLYMPIAD) v jihokorejském městě Daegu, 1. místo v celostátním finále Zeměpisné olympiády v kategorii žáků 1. až 4. ročníků středních škol, dále reprezentaci kraje v celostátním finále Geologické a Logické olympiády. Jakub byl za svoje úspěchy oceněn ze strany Libereckého kraje již počtvrté.

Čest svému kraji na mezinárodní úrovni udělala rovněž Kateřina Bezányiová z Gymnázia U Balvanu z Jablonce nad Nisou, která získala stříbrnou medaili na Mezinárodní Biologické olympiádě v maďarském Szegedu a 2. místo v celostátním kole Biologické olympiády v kategorii žáků 3. a 4. ročníků středních škol.

V neposlední řadě se může svým úspěchem pyšnit Jaroslav Urban ze Střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické a Vyšší odborné školy v Liberci, který na základě 3. místa v celostátním finále EXPO SCIENCE AMAVET s projektem Obarvování černobílých fotografií pomocí neuronové sítě, reprezentoval ČR na soutěži INTERNATIONAL SCIENCE AND ENGINEERING FAIR v arizonském Phoenixu.

 

Seznam oceněných žáků za úspěchy ve školním roce 2018/2019:

jméno a příjmeníškolaumístění v celostátním/mezinárodním kole soutěže:
Jakub StrašlipkaGymnázium F. X. Šaldy v Liberci1. místo Zeměpisná olympiáda, kategorie D; Mezinárodní olympiáda věd o Zemi, Jižní Korea
Kateřina BezányiováGymnázium U Balvanu, Jablonec nad Nisou2. místo Biologická olympiáda, kategorie A; Mezinárodní Biologická olympiáda, Maďarsko
Jaroslav UrbanStřední průmyslová škola strojní a elektrotechnická a Vyšší odborná škola v Liberci3. místo Soutěž vědeckých a technických projektů EXPO SCIENCE AMAVET; Mezinárodní Intel ISEF (AMAVET)
Filip ČackýStřední průmyslová škola strojní a elektrotechnická a Vyšší odborná škola v Liberci2. místo Středoškolská odborná činnost, obor Informatika
Richard UlmanIntegrovaná střední škola ve Vysokém nad Jizerou2. místo Autoopravář Junior 2019 – Autolakýrník
Jan DubickýGymnázium v Turnově2. místo Soutěž v ruském jazyce, kategorie SŠ II
Martin KaplánekGymnázium v České Lípě1. místo Eurorebus, kategorie 13–14 let
Jan MoravíkGymnázium v České Lípě1. místo Eurorebus, kategorie 13–14 let
Tomáš VomlelaGymnázium v České Lípě1. místo Eurorebus, kategorie 13–14 let
Vojtěch KašparGymnázium v České Lípě1. místo ChemQuest – kategorie ZŠ
Lenka MachováGymnázium v České Lípě1. místo ChemQuest – kategorie ZŠ
Jan MěrkaGymnázium v České Lípě1. místo ChemQuest – kategorie ZŠ
Anna MašínováGymnázium u Balvanu v Jablonci nad Nisou2. místo Soutěž ve francouzském jazyce, kategorie B2
Kateřina PtáčkováGymnázium a SOŠ Pedagogická v Liberci3. místo Středoškolská odborná činnost, obor Zdravotnictví
Jan KučeraIntegrovaná střední škola ve Vysokém nad Jizerou3. místo Autoopravář Junior 2019 – Autotronik
Věra PoláškováZákladní škola a mateřská škola v Chrastavě3. místo Dějepisná olympiáda žáků ZŠ
Matěj DvořákGymnázium v České Lípě2. místo ChemQuest – kategorie SŠ
Kateřina KolčováGymnázium v České Lípě2. místo ChemQuest – kategorie SŠ
Natálie StránskáGymnázium v České Lípě2. místo ChemQuest – kategorie SŠ
Barbora JežkováGymnázium Dr. Antona Randy z Jablonce nad Nisou3. místo Soutěž ve francouzském jazyce, kategorie A2
David PelikovskýStřední škola Kateřinky v Liberci3. místo Soutěžní přehlídka stavebních řemesel (SUSO) – obor truhlář
Karel DanešStřední škola Kateřinky v Liberci3. místo Soutěžní přehlídka stavebních řemesel (SUSO) – obor truhlář

 

Tagy