weby pro nejsevernější čechy

Naivní divadlo oslaví Noc divadel programem pro děti i dospělé

Na  Noc divadel, která se uskuteční po celé České republice i v řadě evropských zemí v sobotu 20. listopadu, si liberecké Naivní divadlo připravilo poutavý celodenní program určený divákům napříč všemi věkovými kategoriemi. Připraveno je dopolední a odpolední loutkové představení pro předškoláky a školáky doprovázené workshopem a procházkou zákulisím, ve večerních hodinách si dospívající a dospělí užijí divadelní koncert.

Je tu listopad a s ním i oblíbená Noc divadel, která tradičně připadá na třetí sobotu tohoto měsíce. Zatímco loňský ročník se kvůli epidemii covid-19 odehrál pouze virtuálně, letos významný divadelní svátek proběhne naplno, s herci na jevišti a diváky v hledišti.

Naivní divadlo Liberec tentokrát pojalo Noc divadel jako celodenní akci tak, aby si na své přišly všechny věkové kategorie. Dopoledne v 10:00 hodin uvede ve Studiu svou nejnovější inscenaci Babička Červené Karkulky dnes slaví narozeniny! Moderní loutková komedie na motivy klasické a všem dobře známé pohádky o holčičce v červeném čepečku je určena dětem od pěti let. Po představení se pak v divadelním ateliéru pod vedením scénografa Kamila Bělohlávka uskuteční workshop, na kterém si malí výtvarníci vyrobí svou vlastní loutku.

Pro starší děti od osmi let je v 17:00 hodin připravena inscenace o životě a díle slavného astronoma Galilea GalileihoHvězdný posel, inspirovaná stejnojmennou knihou uznávaného autora a ilustrátora originálních dětských knih Petra Síse. A to není zdaleka vše.  Na představení naváže komentovaná procházka, která zavede diváky do jinak běžně nepřístupných míst Naivního divadla.

Závěrečný večerní program je již určen dospívajícím a dospělým, zváni jsou ve 20:00 hodin na divadelní koncert s názvem Jukebox. Jak už ze samotné podstaty jukeboxu vyplývá, volba repertoáru bude čistě na divácích, kteří si užijí oblíbené písně napříč různými žánry a jejich originální divadelní ztvárnění.

Fotografie:

Babička Červené Karkulky dnes slaví narozeniny! – autor Roman Dobeš

Hvězdný posel – autor Radek Petrášek

Jukebox – autor Roman Dobeš

Tagy