weby pro nejsevernější čechy

Pan Tau, Homolkovi i Svatopluk Kuřátko. Špindlerův mlýn mají filmaři rádi

Špindlerův Mlýn – český Aspen, který je populární nejen u lyžařů, ale i u filmařů. Procházku po Špindlerově Mlýně, kde si každý najde to své, nelze než doporučit.
Vystoupat k výhledům na panoramata známá z řady filmů pomohou lanovky na Medvědín nebo na Pláň ve Sv. Petru.
„Následující filmy jsou už opravdu letité, ale docela určitě se s některými z nich potkáme ve vánočním televizním programu. Naše nejvyšší hory lákaly a stále lákají filmové štáby,“ uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.
Homolka a Tobolka
V půvabné české rodinné komedii Homolka a Tobolka si děda s babi, Ludva, Heduš a dvojčata  přijíždějí užít zimní radovánky do zotavovny Radost ve Špindlerově Mlýně. V úvodní scéně je vidět kamenný most a budova pošty. Při stoupání do zotavovny Radost si slíbí, že na sebe budou hodní a kdo to nedodrží, bude za trest klečet. To by však nesměli narazit na kulturního referenta, manželské páry, které si chtějí vyměnit pokoje, a ztracenou tobolku s penězi. A co až budou nahoře, to teprve budou panoramata, říkají si při výletu lanovkou na Pláň. Zotavovna Radost stále poskytuje hostům své služby, dnes již pod jménem Hotel Palace Club.
Rozpaky kuchaře Svatopluka
Do děje třináctidílného českého seriálu o kuchaři Svatopluku Kuřátkovi v podání Josefa Dvořáka mohli diváci sami zasahovat prostřednictvím vypínáním a zapínáním vypínačů doma v obývacích pokojích. V úvodních dílech Sváťa Kuřátko přijíždí autobusem do nového působiště – do hotelu Slovan (ve skutečnosti se jmenuje Hotel Praha). Cesta vede kolem Josefovy boudy – směr na Špindlerovku a až následně přijede na autobusové nádraží ve Špindlerově Mlýně.
Sněženky a machři
Ve filmu Sněženky a machři odjíždí studenti druhého ročníku pražského gymnázia na povinný lyžařský výcvik do hor. Filmem prostupují lásky i zklamání, předhánění se i oslňování, touha líbit se i nečekané vztahy mezi studenty a pedagogy. A tak se není čemu divit, že se Viki Cabadaj, Karel Mácha i Radek Převrátil proti přísnému dennímu režimu bouří. Jsou totiž „náramně dospělí“. A to dokazují i při lyžařském výletu, kdy s učitelem Brťkou brázdí vrcholky Krkonoš podél Martinovy boudy a on jim nepovolí pivo. Záběry interiérů vznikaly v Moravské boudě.
Vrchní prchni
Záletnický knihkupec Dalibor Vrána odevzdá většinu svých peněz na alimenty. A tak přijde na způsob, jak si je vydělávat – využívá příležitosti, že si ho lidé pletou s číšníkem. Netrvá dlouho a stane se nepolapitelným fantomem pražských restaurací. Vyzkoušet své štěstí zamíří i do Špindlerova Mlýna, kde si užívá s dětmi zimní radovánky a inkasuje v hotelu Montana.
Snowboarďáci
Šestnáctiletí Rendy a Jáchym se dočkali a vyráží sami do Špindlerova Mlýna na zimní dovolenou, od které očekávají, že si budou užívat, jak se dá. Naučí se jezdit na snowboardu, pořádně pařit a samozřejmě balit holky. Zažijí prostě týden, na který se do smrti nezapomíná. Film je zasazen do areálu ve Sv. Petru. Penzion Inka, kde chlapci bydleli, nahradily moderními
apartmány.
Pan Tau na horách
Na hory zamíří v jednom z filmů i pan Tau – Ota Šimánek. Kochat se krkonošskou nádherou a vychutnávat si její nádheru nevyrušeně lze v tomto snímku zejména proto, že v něm nezazní ani jeden dialog.

Tagy