weby pro nejsevernější čechy

Vlastníte památku? Představte ji na Dnech lidové architektury

Vlastníkům objektů, které představují lidovou architekturu Libereckého kraje a jeho okolí, nabízí Liberecký kraj účast na již tradičních Dnech lidové architektury Čech, Moravy a Slezska. Letošní ročník se bude konat o víkendu 22. a 23. července a Liberecký kraj podpoří akci finančním příspěvkem v celkové výši 300 tisíc korun.

„Dny lidové architektury jsou mezi lidmi stále oblíbenější příležitostí, jak se seznámit s touto specifickou oblastí našeho kulturního dědictví. Budeme rádi, když majitelé otevřou své brány a nechají zájemce nahlédnout do domů, které stavěli naši předchůdci,“ říká Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Dny lidové architektury Čech, Moravy a Slezska jsou celorepublikovou akcí zaštítěnou společností FOIBOS, Kotěrovým centrem architektury a Národním památkovým ústavem. Pořádají se u příležitosti výročí narození Jakuba Bursy, proslulého zednického mistra a lidového umělce působícího v okolí Volyně a Vlachova Březí na Prachaticku. První ročník se uskutečnil v roce 2013 při příležitosti 200. výročí narození tohoto známého lidového umělce.

Vyplněné závazné přihlášky je možné podávat do 14. dubna 2023 prostřednictvím e-mailu na adresu: marketa.chumlenova@kraj‑lbc.cz.

Tagy