weby pro nejsevernější čechy

Jablonec, Drážďany, Vídeň i Berlín. Liberecký kraj se propaguje doma i v zahraničí

Řada nových veletrhů a prezentačních akcí v rámci cestovního ruchu přichází s nadcházejícím rokem. Liberecký kraj se na nich bude prezentovat a lákat turisty z tuzemska i z ciziny. Kromě stálých akcí se chce region v letošním roce soustředit na propagaci v zahraničí, zejména v sousedním Německu a Polsku.

„Plánujeme propagaci zaměřit zejména na naše sousedy v Německu a Polsku. Upozaďujeme klasické veletrhy cestovního ruchu, které se z hlediska cen a výsledné efektivity kraji nevyplatí. Zintenzivňujeme propagaci na internetu a reagujeme tak na změnu, která za poslední roky nastala ve vyhledávání turistických cílů,“ uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Své propagační turné region odstartoval v německých Drážďanech v posledním lednovém víkendu na veletrhu Reisemesse Dresden.V únoru se Liberecký kraj představí na již 56. ročníku běžkařského závodu Jizerská 50. Zde bude mít svůj stánek s propagačními materiály pro návštěvníky závodu za účelem poskytnutí informací o regionu a přiblížení jeho atraktivních míst během akce, ale i pro budoucí návštěvy.

V březnu se kraj vydá hned na čtyři místa. Svou prezentací obohatí mezinárodní veletrh cestovního ruchu a volného času v polské Vratislavi, který se bude konat od 3. do 5. března. Zde bude jedním ze zástupců zahraničních vystavovatelů a bude se seznamovat s novými trendy v rámci propagace a marketingu. O dva dny později se pak Region Liberec vydá na akci ITB Berlin, jejímž hlavním tématem pro letošní rok je pojem změna. Součástí veletrhu je mimo jiné i vzdělávání a výměna zkušeností o udržitelném cestovním ruchu.

Mezi 10. a 11. březnem se Liberecký kraj zúčastní Euroregion Tour 2023. Festival zážitků v Trojzemí se uskuteční v Eurocentruv Jablonci nad Nisou a jeho programem je zejména propagace turistických zajímavostí v euroregionu, ale i prezentace regionálních výrobků.  Poslední březnovou akcí je pak FerienmesseWien, která se po dvouleté pauze vrací na vídeňské výstaviště.

Květen bude převážně ve znamení kultury. Liberecký region plánuje svou účast na mezinárodním festivalu animovaných filmů Anifilm v Liberci a stánek s propagačními materiály kraje naleznou i návštěvníci Valdštejnských slavností ve Frýdlantu, které se konají třetí květnový víkend.

Poslední zahraniční akcí v první polovině letošního roku, jíž se Liberecký kraj účastní,  je Konvent’aMesse v německém Löbau. Hlavním smyslem veletrhu v příhraničním trojúhelníku je propojení obchodu a sportu a oslovování mladých lidí a rodin s dětmi prostřednictvím spojení moderního a udržitelného profesního života s aktivně tráveným volný časem.

Liberecký kraj se zúčastní rovněž kulinářské akce Prima Fresh Festival, která se koná 16. a 17. června v Liberci. V červnu také započne letní roadshow Regionu Liberec, která potrvá tři měsíce, zavítá na vybraná místa v kraji a kromě prospektů a brožur nabídne idalší program.

Tagy