weby pro nejsevernější čechy

Přehlídku obnovených brownfieldů v kraji hostí jablonecký Central

Tradice pokračuje a opět je o něco silnější. Liberecký kraj ve spolupráci s Agenturou regionálního rozvoje pořádá putovní výstavu revitalizovaných brownfieldů zdejšího regionu. K vidění bude v nákupním středisku Central v Jablonci nad Nisou od 15. do 26. května.

Putovní výstava, stejně jako internetová databáze brownfieldů a greenfieldů Libereckého kraje, představují účinné nástroje, které pomáhají při opětovném využití zanedbaných a nefunkčních objektů či areálů na území našeho kraje,“prohlásil Jiří Ulvr, krajský radní pro rezort hospodářského a regionální rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.

K vidění budou kupříkladuHuť Marie, IGI Centrum Vratislavice, Kittelův dům, Výtopna Kořenov, Zámek Svijany, Lůžkový hospic, Pivovar ve Cvikově, Kotelna v Andělské hoře nebo bývalá textilní továrna ve Frýdlantě.

Od roku 2011 putovní výstava revitalizovaných brownfieldů Libereckého kraje zavítala bezmála na dvě desítky míst převážně v Libereckém kraji. V posledních letech ji lze vidět převážně v obchodních centrech v Liberci a Jablonci nad Nisou. Každý rok se výstava rozrůstá o další nová místa a nyní čítá přes čtyři desítky výstavních panelů.

Kdo by měl zájem dozvědět se více o krajských brownfieldech, může navštívit web www.investujpodjestedem.cz.„Tam lze získatdalší informace o této problematice a vyhledat i vhodná místa pro podnikatelské záměry. Je také možné se obrátit na Agenturu regionálního rozvoje, která portál spravuje a je připravena zprostředkovat potřebné informace,“ doplnil radní Ulvr.

Databáze brownfieldů a greenfieldů, což jsou pomyslné zelené louky určené k zastavění, v současné době obsahuje celkem 266 míst, z toho 9 jich je určených k prodeji a 4 k pronájmu. Další užitečné informace se nalézají na webových stránkách odboru regionálního rozvoje a evropských projektů krajského úřadu http://regionalni-rozvoj.kraj-lbc.cz. Web Agentury regionálního rozvoje je na www.arr-nisa.cz a obchodního centra Fórum na www.centraljablonec.cz.

Tagy