weby pro nejsevernější čechy

Kam v létě s dětmi? Na ruské kolo i bobovou dráhu

Řadu atrakcí pro děti lze využít v létě v regionu a zabavit tak ratolesti na prázdninách. Mohou vylézt do korun stromů, protočit se na ruském kole, zahrát na dřevěný xylofon anebo se proletět na bobové dráze.

V našem kraji je řada možností, kam vyrazit s celou rodinou a kde najdou jak děti, tak dospělí a senioři možnost být spolu a zároveň strávit ten čas pro všechny velmi zajímavě. V současnosti chce mít velká část zejména mladých rodin připravenou nabídku, a jen si vybrat, co je nastavení rodiny nejbližší,“ uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

EKOpark

Zelená oáza města Liberce – i tak by se dal nazvat EKOpark Liberec, volnočasový park zaměřený především na ekologii, vzdělávání, životní prostředí a sport. V korunách stromů se skrývají dřevěné vyhlídkové rozhledny, kde mohou děti pozorovat ptáky anebo si jednoduše zahrát na schovávanou. Nechybí ani zvířata, kdo chce, může se zmalovat bahnem. Každou středu láká EKOpark na outdoorovou jógu, pro děti pořádá workshopy, zaměřené například na první pomoc, hudební nástroje nebo výrobu vlastního mýdla.

Dětský koutek

V Dětském koutku na okraji Liberce se o zábavu pro děti postará ruské kolo, bludiště, vláček, různé skluzavky, houpačky a kolotoče i vodní svět s fontánou. U Dětského koutku je parkoviště, a hned naproti liberecká ZOO. Pro aktivní rodiny se nabízí výstup na nedalekou rozhlednu Liberecká výšina, kde lze poobědvat. Z centra Liberce vedou k Dětskému koutku tramvajové linky 2 a 3.

Dětská lesní naučná stezka Sedmihorky

V okolí kempu Sedmihorky čeká stezka s několika zastaveními. Děti si zahrají třeba na dřevěný xylofon nebo si obkreslí listy stromů. Trasa je nenáročná a vede po lesních značených trasách. Na recepci kempu Sedmihorky je k mání průvodce touto stezkou, kde si děti mohou zapsat své poznatky nebo si do něj kreslit. Nejlepším výchozím bodem je samotný kemp Sedmihorky. Cesta míjí přírodní rezervaci, rybník Bažantík, Pilský rybník a má zhruba tři a půl kilometru.

Bobové dráhy v Libereckém kraji

V Libereckém kraji se nachází několik bobových drah, Blízko Liberce je to bobová dráha na Javorníku– nahoru se dá vyvézt lanovkou a pak vyšlápnout až k legendárnímu obřímu sudu s restaurací. Další je dráha v Janově nad Nisoua poslednídráha je v Harrachově. Tamtéž je možno navštívit také lanové centrum a po hodinách zábavy se nechat vyvézt lanovkou na Čertovu horu. V Harrachově jsou ale desítky dalších zajímavostí, ať už to je hornické muzeum, sklárna Novosad a Syn anebo Mumlavský vodopád.

Muzeum výroby hraček DETOA

Firma DETOA je nejstarší firmou vyrábějící dřevěné hračky v České republice. Byla založena v roce 1908 a je známá především výrobou dřevěného Krtečka a jeho kamarádů. Mají zde muzeum výroby hraček; exkurze trvá přibližně hodinu a je zakončena kreativními dílnami, v nichž si zájemci nohou sestavit si vlastní hračku.

Tagy