weby pro nejsevernější čechy

773 – tolik schodů vede na nejvyšší rozhlednu v ČR

Zajímavou novinku, kterou dozajista ocení všichni milovníci rozhleden, připravil kolektiv průvodců Infocentra Skupiny ČEZ v Elektrárně Ledvice na měsíce březen a duben. Pokud si chceněkdo vyzkoušet, jaké to je, vyšlápnout si „po svých“ 773 schodů nejvyšší rozhledny v Českérepublice, má už nyní nejvyšší čas se zaregistrovat na jeden ze dvou termínů – 9. března či 6. dubna na www.cez.cz/ledvice. Výšlap se totiž uskuteční vždy jen jednou, a to pokaždé od 13.30 hodin. Kapacita účastníků je z bezpečnostních důvodů omezena na 20 osob.
Prubířský kámen, že výšlap lze pro veřejnost uskutečnit, má již rozhledna za sebou. V sobotu 17. února zdolaly (pro ně absolutně) pohodovou chůzí během necelých deseti minut ochoz rozhledny fotbalistky FK Teplice. Stalo se tak nejen v rámci jejich dobrovolného tréninku, díky zapnuté aplikaci EPP-Pomáhej pohybem Nadace ČEZ přispěly i na dobrou věc. Konkrétně své vysportované body věnovaly Chomutovskému dětskému nadačnímu fondu.

20 – je maximální počet účastníků, kteří mohou 773 schodů buď 9. března nebo 6. dubna zdolat

„Dopoledne jsme se zúčastnily badmintonového turnaje v Ústí nad Labem na podporu naší spoluhráčky hráčky, která měla autonehodu. Po skončení jsme se rozjely ještě do Elektrárny Ledvice, kde jsme výšlapem na nejvyšší rozhlednu a zapnutím aplikace EPP – Pomáhej pohybem podpořily další dobrou věc. Samozřejmě děvčata to měla i v rámci svého tréninku, byť tentokrát dobrovolného,“ uvedla Markéta
Vlastníková, hlavní trenérka A-týmu žen FK Teplice. Jak dodala, pro její děvčata nejsou schody velkou neznámou. „Máme třikrát týdně trénink, přičemž jednou za čtrnáct dní musí absolvovat výběh po schodech na teplickou Letnou. Není jich tam sice 773 jako tady, jen devadesát, za to je ovšem musí nahoru vyběhnout sedmkrát a někdy i osmkrát za sebou.“


Na ochoz rozhledny se ovšem po schodech neběželo. Smyslem prubířského kamene totiž i bylo, zda 773 schodů dokáže „klasickou schodovou chůzí“ vyšlápnout i ten, kdo nemá tak vypracovanou fyzičku jako ženy a dorostenky FK Teplice. Také šlo o to, ověřit, kolik jich může jít vedle sebe či zda je nutn dodržovat nějaký rozestup, aby nebyla nijak narušena jejich bezpečnost. Ležérní chůzí typickou pro běžného návštěvníka infocentra tak všechny ženy a dorostenky zvládly výstup za necelých deset minut.
Zápis pod jejich podpisy v návštěvnické knize infocentra pak říká vše: „Byl to super zážitek. Paráda je, že jsme nemusely běžet. Děkujeme za krásný výhled. A tým žen FK Teplice + dorostenky FK Teplice.
Desetičlenný tým složený z žen a dorostenek FK Teplice svým pěším výstupem na nejvyšší rozhlednu v ČR podpořil Chomutovský dětský nadační fond, který již od roku 2007 pomáhá dětskému oddělení chomutovské nemocnice. Fond sdružuje peněžité dary za účelem poskytování nadačních příspěvků na nákup nového přístrojového vybavení, rekonstrukce stávajících pokojů, včetně jejich nového vybavení.
Dále na nákup audio techniky, vybavení herny pro děti nábytkem a podobně. V roce 2023 se podílel na získání finančních prostředků na rekonstrukce dvou pokojů, včetně sociálního zařízení. Pro letošní rokpřipravuje nový projekt, jehož smyslem je nákup nového přístrojového vybavení, které bude sloužit k lepší diagnostice dětského pacienta a jeho potřeb.

Tagy