weby pro nejsevernější čechy

Nová inscenace Naivního divadla zavede diváky až do dalekého pohoří Himálaj

V sobotu 11. května v 17:00 hodin se v Naivním divadle Liberec uskuteční třetí a zároveň poslední premiéra této divadelní sezóny. Autorská loutková inscenace Yetti zavede diváky až do vzdáleného a majestátního pohoří Himálaj, které je cílem nejen odvážných horolezců, ale také domovem bájného tvora jménem Yetti. Novinka je určena dětem od šesti let.

Autorská inscenace vypráví o malé Aničce, které její tatínek neřekne jinak než Annapurna. On sám je totiž horolezec a právě odjíždí do pohoří Himálaj, aby tam vylezl na horu stejného jména – na Annapurnu. Ale taková výprava může být pěkně nebezpečná, a není proto divu, že se Anička o tatínka bojí. Že spadne, že zmrzne, nebo že ho dokonce unese Yetti. V Aniččiných představách ožívají bájní himálajští tvorové, legendární zvířata i tibetští lámové a doprovázejí jejího tatínka při cestě k vrcholu Annapurny. Ten je však pořád příliš vysoko a Yetti je blíž a blíž…

InscenaceYettipojednává o síle dětské imaginace a zvídavosti, o plnění si snů i překonávání vlastních strachů a také o místech, z nichž někdy nemusí být návratu… Připravil ji tvůrčí tým režisérky Anny Klimešové, která je v Naivním divadle podepsána již pod titulemHvězdný posel. O výpravu se postaral scénograf Robert Smolík ve spolupráci s výtvarnicí Klárou Flekovou. Hudbu složila Veronika Svobodová.

Příloha TZ: výtvarná fotografie, autor Robert Smolík

Tagy