SK Stap Tratec – FK Litvínov 4:1 (1:0)

Hosté přijeli s obrannou taktikou, neboť jim ještě schází k jasné záchraně bod. Domácí však hrají o posun do první osmičky a i s mírně pozměněnou sestavou se do soupeře zakousli od první minuty. Bohužel jejich největší slabina – proměňování šancí – se zde opět projevila a po vyrovnávací brance z penalty a vyloučení stopéra Jircháře, za předchozí faul to nevypadalo s domácími moc dobře. Ale právě tady se ukázala jejich obrovská morální síla, když v deseti a s výměnou tří hráčů, dokázali soupeře nejen přehrát, ale začalo jim to tam i padat a tak z toho byla nakonec jasná výhra a skok na 7.místo v tabulce Krajského přeboru, což ještě před třemi týdny, kromě managera, asi nikdo nečekal !!!
Nejdůležitější minuty utkání:
1´- ulička Kopřivy na naběhnuvšího si Krasnického, ale ten v čisté šanci trefil jen gólmana hostů !
4´- centr Jindřicha před bránu hostů a nikým nekrytý Kopřiva z voleje střílel jen těsně vedle brány !
9´- dělovka Havla skončila na tyči a dorážka Jindřicha šla nad takřka prázdnou bránu hostů !!!
11´- únik Kopřivy, přesný centr a Vavroušek se poprvé trefuje do brány hostů a otevírá skóre – 1:0 !!!
32´- další pěkný centr s chutí hrajícího Kopřivy, ale Havlův volej v čisté šanci končí nad bránou hostů
33´- odražený balón a Vavroušek na malém vápně zcela sám proti gólmanovi střílí slabě a jen do něho !
34´- centr Jindřicha na zcela volného Čonku, ale jeho hlavička v další čisté šanci šla jen vedle brány !
37´- trestný kop domácího Kučery gólman hostů s námahou vyrazil do pole !
40´- dělovka domácího Havla z 25-ti metrů, ale pozorný gólman hostů ji opět vyrazil !
43´- Havlova parádní ulička a Kopřiva se ocitl sám před gólmanem, ale střílel zbrkle jen nad bránu !
45´- Kopřiva se pěkně uvolnil a byl zcela sám na desítce, ale jeho střelu gólman hostů lapil !!!
V první půli to mohlo být deset nula a nikdo by se nedivil. Ale to co spálili domácí „paliči“ to se málo kdy a málo kde vidí. Na druhou stranu tím notně bavili diváky, kterých se za krásného počasí sešlo konečně víc, než na předchozí zápasy. Soupeř v 1.půli dvakrát vystřelil z dálky, ale zcela mimo bránu !
47´- centr do vápna hostů a Vavroušek v další čisté šanci trefuje jen dobře stojícího gólmana !
50´- pěkná akce domácích, kdy Kurel st. předložil míč Havlovi, ale ten střílel z další šance těsně nad !
51´- hosté v prvním nebezpečném brejku, faul Jircháře ve vápně, červená karta a penalta. Tu proměnil
bezpečně kapitán hostů Dragoun a bylo vyrovnáno – 1:1 !!! Čtvrt hodiny trvalo domácím než se
z tohoto okamžiku vzpamatovali, došlo k trojímu střídání na jejich straně a pak to začalo !!!
66´- průnik Kopřivy přes dva beky hostů a tvrdá střela k tyči znamenala vedení domácích – 2:1 !!!
78´- střídající Buryánek přešel přes beka hostů, naservíroval míč Havlovi a z voleje zvýšil na – 3:1 !
83´- trestný kop domácího mladíka Kučery z 18-ti metrů skončil nad bránou hostů !
86´- únik Buryánka, přistrčení zpět na Kurela ml. a ten střelou k tyči stanovil konečné skóre – 4:1 !

Ve druhé půli po vyloučení Jircháře a vyrovnání hostů z PK to s domácími nevypadalo dobře, ale pak se projevily jejich morální vlastnosti a síla, když i v deseti dokázali soupeře převálcovat a zaslouženě si vylepšit skóre. Posun na 7.místo je cenný a věřme, že i v posledních dvou zápasech získáme další body a příčku v 1.polovině tabulky, znamenající slušnou finanční odměnu a náš cíl, si naši borci již pohlídají.