weby pro nejsevernější čechy

V pondělí otevře své brány pro veřejnost Dětský koutek. Novinkou bude tzv. „zázemí pro běžce“.

V pondělí 25. května se v rámci další vlny rozvolňování po dlouhých šesti měsících opět otevřou brány Dětského koutku v Lidových sadech pro veřejnost. Bude to již 65. sezóna, co toto oblíbené hřiště slouží dětem.
Navzdory finančním ztrátám způsobeným povinnou uzávěrou areálu zůstává otvírací doba i cena vstupného stejná jako v loňském roce. V případě hezkého počasí bude Dětský koutek otevřen každý den od 09.00 do 18.00 (květen, září, říjen), v červnu, červenci a srpnu pak do 19.00. Za celodenní vstupenku s možností opustit areál v průběhu dne děti zaplatí 40 Kč a jejich dospělý doprovod 30 Kč. „Jedinou změnou bude pouze posunutí věkové hranice nulového vstupného.Zdarma se nyní do koutku dostanou pouze děti do věku dvou let,“ upřesňuje vedoucí Kulturního střediska Lidové sady Vladimíra Štrynclová.
Otevření Dětského koutku se ale neobejde bez menších omezení. „Z bezpečnostních důvodů si děti prozatím nebudou moci vypůjčit odrážedla ani bábovičky na písek. U těchto hraček by pro nás totiž bylo velice komplikované zajistit pravidelnou desinfekci,“ dodává Štrynclová.
K dispozici ale nadále zůstávají všechny prolézačky, bludiště, klouzačky, houpačky i brouzdaliště. V provozu bude také historický vláček z roku 1971 a oblíbené ruské kolo.
Novinkou, kterou neocení ani tak děti jako spíše rekreační sportovci, je otevření tzv. „zázemí pro běžce“. To bude přístupné z turistické trasy vedoucí podél Dětského koutku na Libereckou výšinu a zájemci zde budou moci využít převlékárnu, uzamykatelné boxy či posezení s občerstvením. „Okolí Lidových sadů využívá k aktivnímu odpočinku stále více sportovních nadšenců. Cílem tohoto zázemí je podpořit veřejnost ve zdravém životním stylu a poskytnout ji větší komfort při pohybových aktivitách v okolí,“ vysvětluje ředitel Zoo Liberec David Nejedlo.

Tagy