weby pro nejsevernější čechy

Cenu Karla Hubáčka o nejlepší stavbu Libereckého kraje získalo sídlo společnosti Lasvit

Originální architekturu, zajímavé stavby i jejich tvůrce hodnotí porotci v již tradiční Soutěži Karla Hubáčka. Vítězem letošního ročníku je sídlo společnosti Lasvit. Ceny si rozdělili účastníci i v několika dalších kategoriích. Záštitu nad soutěží převzali hejtman Libereckého kraje Martin Půta a krajský radní Michal Kříž.

„Chtěl bych poděkovat všem, kteří se do letošní soutěže přihlásili se svými projekty a úspěšnými stavbami. Vážím si toho, že v našem regionu vznikají stavby, které jsou nejen funkční, ale také krásné. Velice mě těší, že hlavní cenu získala společnost Lasvit. Dokazuje to, že oblast Novoborska je kolébkou kvalitního sklářství a šperkařství a zejména talentovaných lidí, kteří dokáží přinést pozoruhodné a odvážné inovace také do stavitelství,“uvedl hejtman Martin Půta.

„Jsem velice rád, že soutěž má v našem kraji již dlouholetou tradici. První ročník se konal v roce 2004. Letos se tak o nejlepší stavbu regionu ucházeli účastníci již pošestnácté. Rozhodně bylo z čeho vybírat a porota složená z významných odborníků věnovala výběru mnoho úsilí,“dodal Michal Kříž, člen rady kraje pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a územního plánování.

Ceny pro vítěze kategorií vyrobila opět Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská Železný Brod podle návrhu studenta Romana Mareše. Jeden z partnerů soutěže, Česká mincovna, věnoval pro oceněné medaile Děkujeme a pro absolutního vítěze sadu stříbrných mincí Notre Dame. Celkem se do letošní soutěže přihlásilo 45 staveb a projektů. Vítězem loňského ročníku se stala Mateřská škola Nová Ruda ve Vratislavicích nad Nisou.

Soutěž Karla Hubáčka pořádá Liberecký kraj společně s Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě, Svazem podnikatelů ve stavebnictví, Českým svazem stavebních inženýrů a městy Liberec, Jablonec nad Nisou, Česká Lípa, Semily a Turnov. Hlavním organizátorem akce je Agentura regionálního rozvoje s.r.o.

 

Cena Karla Hubáčka – Stavba roku Libereckého kraje 2020 – výsledky:

 • Hlavní výherce – Cena Karla Hubáčka

Sídlo společnosti Lasvit – Nový Bor

 • Kategorie NOVOSTAVBY
 1. místo – Sídlo společnosti Lasvit – Nový Bor
 2. místo – Malá vodní elektrárna Přepeře II
 1. místo – Nová městská knihovna v Hrádku nad Nisou
 • Kategorie REKONSTRUKCE
 1. místo – Revitalizace areálu Pivovaru Cvikov
 2. místo – Kittelův dům – rekonstrukce roubeného domu z r. 1747
 1. místo – Rekonstrukce vily Rudolfa Háska, Jablonec nad Nisou
 •   Kategorie JUNIOR

Porota se usnesla cenu neudělit, ale ocenila za účast Petru Kučerovou za Spolkový dům v Chrastavě.

 • Cena VEŘEJNOSTI
 1. místo – Sídlo společnosti Lasvit – Nový Bor
 2. místo – Věžový vodojem Ohrazenice
 1. místo – Malá vodní elektrárna Přepeře II
 • Cena INOVACE

Sídlo společnosti Lasvit – Nový Bor

 • Cena HEJTMANA

Zámek Doksy

 Čestné uznání poroty

Secesní bytový dům Korejská v Jablonci nad Nisou – rekonstrukce fasád.Za příkladný přístup společenství vlastníků k celkové péči o historický dům.

 Osobnost ve stavebnictví

Ing. Ivo Sušický

Významně se podílel na vzniku jedné z nejvýznamnějších vodárenských soustav v regionu, která zajišťuje dodávky pitné vody a odkanalizování obcí v Libereckém a Ústeckém kraji.

Tagy