weby pro nejsevernější čechy

Reprezentační obránce Ondřej Vitásek se vrací do Liberce

S Bílými Tygry slavil mistrovský titul, extraligové stříbro i zisk dvou Prezidentských pohárů. V posledních 4 sezónách se pravidelný český reprezentant představoval v KHL, nyní se však Ondřej Vitásek vrací zpět do Liberce. S Bílými Tygry se třicetiletý zadák domluvil na dlouhodobém kontraktu s dobou trvání do 30. 4. 2023 a následnou jednoletou opcí. Pokud budou doladěny všechny legislativní náležitosti, mohl by se Ondřej Vitásek znovu objevit v tygřím dresu už v dnešním zápase, ve kterém Bílí Tygři hostí Litvínov.

Vyjádření sportovního ředitele Patrika Augusty:

„Jsme rádi, že se Ondra po 4 letech strávených v KHL rozhodl pro návrat k Bílým Tygrům. Znamená pro nás velké zkvalitnění naší obrany. Získáváme v něm výborného obránce se spoustou zkušeností z české reprezentace a KHL. Podepsáním víceleté smlouvy se Ondra stává stavebním kamenem našeho týmu do dalších let.“

Profil Ondřeje Vitáska:Urostlý univerzální zadák je odchovancem Prostějova, kde se i 4. září 1990 narodil. Juniorská kariéra jej však zavedla do nedalekého Přerova a také do Opavy, kde poprvé vyzkoušel v osmnácti letech dospělý hokej. Za tamní celek hrál kromě 2. ligy také juniorskou nejvyšší soutěž, a to až do svého přestupu do Liberce ve 21 letech. Mezitím si však v sezoně 2009/10 odbyl svůj extraligový debut v dresu Vítkovic.

Po příchodu na sever Čech si musel své místo v áčku Bílých Tygrů tvrdě vybojovat. Nejprve byl poslán do Benátek nad Jizerou a ve svém prvním ročníku v Liberci naskočil jen do tří extraligových duelů. Ani v sezoně 2012/13 se ještě nedokázal naplno prosadit do extraligy, už v ní ovšem odehrál třináct klání. Následující ročník ale přišel velký zvrat.

Nejenže se rychle stal klíčovým obráncem Tygrů, zároveň skvělými výkony oslovil reprezentačního kouče Vladimíra Růžičku. Vedle účasti na turnaji Euro Hockey Tour byl dokonce nominován i na mistrovství světa v běloruském Minsku.

Na světovém šampionátu poté odehrál všech deset zápasů a patřil mezi stabilní pilíře defenzivy. Mimo jiné se postaral o jeden velmi neobvyklý statistický údaj – svůj první gól v českém dresu vstřelil dříve než v extralize.

Také v pro Tygry mistrovské sezoně patřil mezi obranné stálice týmu a zejména v play-off se potkal s velmi dobrou formou. I díky němu tak nakonec Liberec dokráčel k historicky prvnímu extraligovému titulu. V pomistrovském ročníku následně pomohl našemu týmu ke stříbrným medailím a opět oblékl reprezentační dres.

V létě 2017 se Ondřej Vitásek vydal do KHL. Za čtyři neúplné ročníky ve věhlasné soutěži vystřídal stejný počet týmu – Chanty-Mansijsk, čínský Kunlun, Amur Chabarovsk a naposledy lotyšské Dinamo Riga.

Velkého kariérního milníku se spolehlivý zadák dočkal v únoru 2018, kdy se s českým národním týmem představil pod pěti kruhy v korejském Pchjongčchangu. Takřka přesně o tři roky později zamířil zpět do Česka, aby opět spojil cesty s libereckými Bílými Tygry.

Tagy