weby pro nejsevernější čechy

Kulturní centrum Lidové sady opět otevřelo své brány veřejnosti a od zítřka také zahajuje sezónu v Dětském koutku

S postupným uvolňováním vládních nařízení otevřelo po více než sedmi měsících své brány veřejnosti i Kulturní středisko Lidové sady. Pro zájemce si připravilo celou řadu hudebních koncertů, filmových projekcí, divadelních představení a pohádek. Pro nejmenší také zítra, ve středu 19. května, otevírá Dětský koutek. Bude to již 66. sezóna, co toho oblíbené hřiště slouží dětem.
Otevření prostor a Zahrady Lidových sadů se ale neobejde bez menších omezení. Z důvodu vládních nařízení se budou muset všichni účastníci akcí prokázat negativním PCR testem, ne starším než týden, či negativním antigenním testem nebo samotestem, ne starším než 72 hodin, potvrzením o dokončeném očkování nebo potvrzením o prodělané nemoci. „Pevně věříme, že si lidé i přes tyto drobné komplikace k nám opět najdou cestu. Už se na ně velice těšíme a plánujeme pro ně celou řadu výjimečných kulturních událostí. Jen v měsíci červnu se zájemci mohou těšit například na koncert Karla Plíhala nebo Roberta Křesťana a Druhé trávy, talkshow Majstream Jakuba Marvana se známými osobnostmi Libereckého kraje, stand-up
komika Lukáše Pavláska nebo celkem šest divadelních pohádek pro děti,“ říká vedoucí programového oddělení Michal Kadlec. V případě příznivého počasí všechny akce proběhnou pod širým nebem na Zahradě Lidových sadů.
V týdnu od 17. do 21. května zároveň probíhá na Zahradě Lidových sadů projekce dokumentárních snímků v rámci festivalu Jeden svět 2021.
Zítra, ve středu 19. května, otevře již šedesátým šestým rokem své brány veřejnosti také oblíbený Dětský koutek. Dětem tam budou k dispozici všechny prolézačky, bludiště,klouzačky a houpačky. V provozu bude také historický vláček z roku 1971 a oblíbené ruské kolo. Všechny atrakce budou pravidelně personálem pečlivě desinfikovány. Brouzdaliště a vodní fontány budou v provozu až v letních teplých měsících. Děti se mohou v koutku ale také těšit i na kozy domácí kamerunské, v jejichž výběhu naleznou čtyři mláďata. Novou atrakcí je velká vzduchová trampolína o rozměrech 6,57 x 6,6 m, která se do areálu
instalovala v září 2020.

Tagy