weby pro nejsevernější čechy

Pohádkové Vánoce v Naivním divadle

Naivní divadlo Liberec připravilo na Vánoce nadílku odpoledních představení, která si užijí jak menší, tak starší diváci. Zatímco na Štěpána si v Pohádce o Raškovi připomeneme sportovní úspěchy legendárního skokana na lyžích, úterý 28. prosince bude patřit podzimní novince, loutkové komedii Babička Červené Karkulky dnes slaví narozeniny! Vánoční pohádkový cyklus uzavře ve středu 29. prosince inscenace Hvězdný posel inspirovaná životem a dílem slavného italského astronoma Galilea Galileiho.

Vánoce a pohádky k sobě neodmyslitelně patří. A k nim také divadlo! Děti a jejich rodiče se mohou v libereckém Naivním divadle v průběhu zimních prázdnin těšit hned na tři loutková představení, od těch tradičních až po úplné novinky.

Na 2. svátek vánoční v 15:00 hodin uvede Naivní divadlo Pohádku o Raškovi, která patří již třináct let mezi nejoblíbenější inscenace. V kulisách malé nezastřešené arény vysoko v horách, přímo pod skokanským můstkem, se před zraky diváků odehraje doslova pohádkový životní příběh legendárního skokana na lyžích – Jiřího Rašky.

Asi sotva bychom v naší zemi našli někoho, kdo by neznal příběh o holčičce v červeném čepečku a jejím setkání s hladovým vlkem. Jedna z nejoblíbenějších českých pohádek se letos na podzim dočkala také svého loutkového, a navíc vskutku originálního zpracování. Humor, nadsázka, bláznivá zápletka, napětí i překvapivé rozuzlení – to je inscenace Babička Červené Karkulky dnes slaví narozeniny!, kterou  je možné zhlédnout v úterý 28. prosince v 15:00 hodin.

Středeční odpoledne 29. prosince pak bude v Naivním divadle patřit astronomii. Do renesanční Itálie zavede diváky v 17:00 hodin Hvězdný posel. Inscenace inspirovaná životem a dílem slavného vědce, matematika, astronoma, filozofa a fyzika Galilea Galileiho vznikla na motivy stejnojmenné knihy uznávaného autora a ilustrátora originálních dětských knih Petra Síse a je určena dětem od osmi let i dospělým.

Tagy