weby pro nejsevernější čechy

Divadelní zahrada má už některé tituly vyprodané

V romantickém lesoparku prvorepublikové Wolfrumovy vily, v současném sídle Českého rozhlasu Sever, na kopci kousek nad centrem Ústí nad Labem se i letos předposlední týden letních prázdnin (22. až 27. 8. 2022) uskuteční již 7. ročník oblíbeného festivalu Divadelní zahrada. I letos diváky čeká šest dnů ve společnosti divadla pod širým nebem.

Přehlídku zahájí v pondělí 22. srpna plenérová premiéra nejnovějšího titulu Činoherního studia, adaptace stejnojmenného románu Josefa Formánka Mluviti pravdu, kterou režijně nastudoval Filip Nuckolls. Melancholickou komedii Najal jsem si vraha, divadelní adaptaci slavného filmu finského režiséra Aki Kaurismäkiho, uvede Činoherák v úterý 23. srpna. Ve středu 24. 8. se pod stromy rozhlasové zahrady představí Pábitelé, koláž obrazů a zápisků Bohumila Hrabala a taky jemná a poetická komedie. Shakespearův Sen noci svatojánské, jeho patrně nejhranější veselohra, najde své místo na festivalu ve čtvrtek 25. srpna.

Patrně nejsvéráznější titul letošní edice Divadelní zahrady, nekompromisní komedie Harila aneb Čtyři z punku a pes se ze zdravotních důvodů v rámci festivalu neodehraje, své zastoupení našla v rodinné komedii Bratrstvo kočičí pracky, ta se odehraje v pátek 26. 8. Přehlídku uzavře v sobotu 27. srpna v 16 hodin hostující pražský Spolek Kašpar se svou dobrodružnou inscenací pro nejmladší diváky i jejich rodiče Mikulášovy prázdniny.

Všechna představení v zahradě Českého rozhlasu Sever až na sobotní výjimku začínají ve 20 hodin. V areálu se občerstvíte sortimentem od Čajovny U vysmátý žáby. V případě nepřízně počasí se představení přesouvají pod střechu Činoherního studia. Případná změna hracího místa bude nahlášena v den představení kolem 14. hodiny na divadelním webu a na sociálních sítích. Změna místa není důvodem pro vrácení vstupného.

Vstupenky a bližší informace jsou k dispozici na webu www.cinoherak.cz. Představení Mluviti pravdu a Sen noci svatojánské hlásí již vyprodáno, na Pábitele a ostatní představení zbývá několik málo vstupenek.

(zdroj tisková zpráva ČS)

Tagy