weby pro nejsevernější čechy

Naivní divadlo Liberec se znovu představí v Dánsku

Během víkendu 12. a 13. listopadu 2022 se Naivní divadlo Liberec zúčastní prestižního mezinárodního loutkářského festivalu v dánském Silkeborgu. Po nedávném hostování ve Slovinsku, Izraeli, Finsku a Německu se tak inscenace Šššš. Šššš. Hůůů. Haf! opět vydává na cesty, aby potěšila nejmenší diváky od dvou let a zároveň reprezentovala českou loutkářskou tradici ve světě.

Dánský Mezinárodní Festival of Wonder patří více než dvacet let mezi nejvýznamnější evropské loutkářské festivaly. Odehrává se každé dva roky v Silkeborgu, přičemž do svého programu zařazuje takové inscenace, které v Dánsku dosud nebyly uvedeny a zároveň v oblasti loutkářství přinášejí nové a inspirativní podněty.

Tradičním českým zástupcem „velkých projektů“ bude letos na tomto festivalu Divadlo bratří Formanů se třemi velkými produkcemi. Naivní divadlo přijíždí do Silkeborgu jako „starý známý“. Před sedmi lety zde jeho inscenace pro nejmenší O beránkovi, který spadl z nebe sklidila mimořádný úspěch.

V letošním roce o víkendu 12. a 13. listopadu uvede Naivní divadlo na festivalu hned čtyřikrát svou úspěšnou a oceňovanou inscenaci Šššš. Šššš. Hůůů. Haf! Ta je opět určena nejmenším divákům od dvou let, je téměř beze slov, o to více však plná zvuků, nálad a pocitů. To z ní činí moderní jazykově bezbariérové představení, které lze zahrát po celém světě. A tak, kromě výše zmíněných převážně evropských zemí, čeká Naivní divadlo Liberec v nadcházejícím roce například také hostování v USA a Kanadě.

Inscenaci připravil v NDL v roce 2019 tvůrčí tým režisérky Michaely Homolové a autora Víta Peřiny s výpravou Roberta Smolíka a hudbou Filipa Homoly. Na jevišti září čtyři skvělí protagonisté – loutkáři i muzikanti – Filip Homola, Adam Kubišta, Marek Sýkora a Antonín Týmal.

2x fotografie – autor Josef Ptáček

Tagy