weby pro nejsevernější čechy

V Liberci začíná sezona farmářských trhů 

Milovníci čerstvých a kvalitních potravin se mají na co těšit. Už ve středu 15. března se otevírá nová sezóna městských farmářských trhů v Liberci. Trhovci budou nabízet své zboží každou středu a čtvrtek od 7.30 d 14.00 hodin, a to až do 23. listopadu před Nákupní galerií Plaza vedle liberecké radnice.

Na trzích se bude prodávat domácí ovoce a zelenina od zemědělců z Polabí, domácí pečivo z Turnova, med z Českého ráje,  mléčné výrobky a sýry z Mlékárny Jeřmanice, holandské sýry, maso a uzeniny ze Seletic a Krkonoš, grilovaná kuřata, ryby a rybí lahůdky, sadba a květiny a mnoho dalšího.

Trhy organizuje tradičně společnost Elset, která spolupracuje s místními producenty a dodavateli. Jejím cílem je podpořit regionální rozvoj a nabídnout obyvatelům i návštěvníkům Liberce možnost poznat a ochutnat kvalitu a rozmanitost místních potravin a zboží.

Trhy, které  provázejí nejrůznější doplňkové akce jako např. ochutnávky novinek nebo soutěže pro děti, přispívají k oživené centra města. Lidé na nich nejen nakupují, ale také se tam setkávají s přáteli a rodinou. Trhy tak rozšiřují kulturní a sociální aktivity Liberce.

Tagy