weby pro nejsevernější čechy

Vítání ptačího zpěvu

První květnový víkend, v sobotu 6. května, pořádá Ekoporadna Orsej při Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě ve spolupráci s Českou společností ornitologickou Vítání ptačího zpěvu. Již čtyřicet let chodí lidé v Evropě na jarní vycházky s ornitology. V Čechách se začátek tradice datuje až do raných 90. let.

Kouzlo jarních procházek s odborníky láká stále více lidí, a není se co divit. Letos chceme účastníky přivést, samozřejmě s ohledem na hnízdící ptáky, do ptačího parku Mnišské louky, který od roku 2020 budují ornitologové v mokřadech kolem Šporky a Ploučnice, na území, které se dříve nazývalo Na Bídě. Mnoho místních netuší, jak unikátní ekologický projekt vzniká v podstatě pár minut od jejich domu, proto se letošní Vítání vydá trochu jinou cestou než v minulých letech,“ říká spoluorganizátorka Mgr. Kateřina Ledvinová, vedoucí Ekoporadny Orsej.

Sraz účastníků před budovou muzea (VMG), náměstí Osvobození 297/1, Česká Lípa v 8:30, nebo v 9:00 na Mnišských loukách. Půjde se kolem Holého vrchu. Komu se nechce pěšky, může na devátou přijet autem a zaparkovat na silnici před vchodem do ptačího parku. Martin Bacílek z České společnosti ornitologické představí fungování ptačího parku a jeho obyvatele, návštěvníky provede a zodpoví jejich otázky. Ukázku odchytu, určování druhů a kroužkování zajistí ornitolog Josef Rutterle. O doprovodný program pro děti se postará Ekoporadna Orsej.

Pro účastníky budou připraveny informační materiály o ochraně ptáků. Akce je zdarma a není potřeba se na ni hlásit předem.

Bližší informace u vedoucí ekoporadny Mgr. Kateřiny Ledvinové,

ekoporadna@muzeumcl.cz, tel.: 774 825 089.

Tagy