weby pro nejsevernější čechy

Srdcař Jaroslav Vlach zůstává Tygrem! Smlouvu prodloužil o dva roky.

Útočník Jaroslav Vlach se z kanadské juniorky vrátil do té liberecké v roce 2011. Od té doby je Tygrům věrný a ani teď se na tom nic nezmění. Na konci této sezony mu vyprší stávající smlouva, klub s ním již uzavřel novou do 30. dubna 2026.

Jaroslav Vlach sice na osobní maximum nedosáhl, i tak ale prožívá velmi povedenou sezónu. V základní části této sezóny vsítil čtrnáct gólů a v týmové tabulce střelců obsadil čtvrté místo. K tomu navíc přidal i devět asistencí.

Premiéru v tygřím „A“ týmu si rázný forvard odbyl v sezoně 2012/13 a postupně se vypracoval mezi jeho základní stavební kameny. Vlach navíc pod Ještědem působí od deváté třídy a kromě dvou let v kanadské juniorce je našemu klubu zcela oddaný. Za Liberec odehrál v extralize pátý nejvyšší počet zápasů, konkrétně 585!

Nyní si za své výkony vysloužil novou smlouvu, která bude platit následující dvě sezony.

Vyjádření hlavního trenéra Filipa Pešána
Jarda Vlach je základním stavebním kamenem a duší celého tygřího týmu. Už od titulové sezony se stal jedním z hlavních lídrů v těžkých bojích, speciálně v play off. Jsme rádi, že bude další dva roky součástí naší organizace a že bude vychovávat svoje nástupce.

Profil Jaroslava Vlacha

Rodák z Paběnic s hokejem začínal v Kolíně, kde postupně prošel všemi mládežnickými třídami, v té deváté ale přestoupil k Bílým Tygrům. V liberecké mládeži se zařadil mezi opory a pravidelně dostával i pozvánky do juniorských reprezentací.

Výkonů mladého útočníka si všimli i v zámoří, kde si ho tým Prince George Cougars z WHL vybral na 11. místě draftu. V Kanadě strávil dvě sezóny, po kterých se rozhodl pro návrat do Liberce.

Pod Ještědem si postupně budoval stálé místo v sestavě. V mistrovské sezoně 2015/16 už platil za neopominutelného člena kádru, kterého si trenéři cenili díky jeho bojovnosti a obětavosti, ale i ofenzivním kvalitám. V následujících letech už se definitivně zařadil mezi stálice libereckého útoku a významně se podílel na dalších úspěších v podobě tří stříbrných medailí.

Tagy