weby pro nejsevernější čechy

První posila potvrzena. Pod Ještěd přichází Michael Krutil

Bílí Tygři hlásí první posilu do nové sezony. Defenzivní řady vyztuží jednadvacetiletý obránce Michael Krutil, který přichází z pražské Sparty. Smlouvu v Liberci podepsal na dva roky s roční opcí.

Mladý bek míří na sever Čech ze Sparty, většinu minulé sezony ale odehrál v prvoligových Litoměřicích, se kterými si zahrál semifinále Chance ligy. Ve 35 utkáních základní části zaznamenal 15 kanadských bodů, další dva přidal v play off. Tři utkání rovněž odehrál za českobudějovický Motor.

Vyjádření hlavního trenéra Filipa Pešána

Michael patří mezi nejtalentovanější obránce svého ročníku. I přes svůj mladý věk má zkušenost jak s extraligou, tak se zahraničními soutěžemi. Loni nás při skautingu v Litoměřicích v Chance lize přesvědčil, co v něm dřímá, a já si troufnu tvrdit, že jeho potenciál u Tygrů naplno rozvineme.

Profil Michaela Krutila

Hokejově vyrůstal v Letňanech, odkud se v patnácti letech přesunul na Spartu. V té době už měl na svém kontě starty v mládežnických reprezentačních výběrech. Extraligovou premiéru si odbyl v sezoně 2019/20. O sezonu později zamířil do AHL, kde nastupoval za Rockford IceHogs a v témže roce si zahrál i na juniorském světovém šampionátu. Ročník 2021/22 začal také v zámoří, než odešel do švédského Växjo. Poté se vrátil opět na Spartu, kde byl kmenovým hráčem ve dvou sezonách, ve kterých v součtu naskočil do 22 extraligových utkání. Dalších 69 zápasů přidal v Chance lize v dresech Sokolova a Litoměřic.

Tagy