weby pro nejsevernější čechy

Program KULTURNÍ CENTRUM TURNOV, s.r.o.

KULTURNÍ PŘEHLED PROLISTOPAD 2018

čtvrtek 1. listopadu
TANEČNÍ PRO MANŽELSKÉ A PŘÁTELSKÉ PÁRY 2018: 3 LEKCE
Oblíbený kurz pod vedením Petra Mertlíka pro začátečníky a mírně pokročilé.Výuková lekce trvá přibložně 2,5 hodiny a je doprovázena reprodukovanou hudbou. Závěrečná prodloužená bude mít trvání 4 hodiny, zahraje kapela Allegro a těšit se můžete i na doprovodný program.Kurz. KC Střelnice od 18.30 hodin. Kurzovné 1650 Kč / pár, lekce 300 Kč / pár.

KAVÁRENSKÝ KVÍZ
I tentokrát se na vás budeme těšit každý první čtvrtek v měsíci s hromadou zajímavých i záludných otázek. Přijďte si vyzkoušet skvělou zábavu!Máte rádi televizní soutěže? Znáte četné odpovědi a jste soutěživí? V tom případě neváhejte a přihlaste se do kvízu i vy, je to jednoduché. Pro účast potřebujete svůj tým (tvořený 2-4 lidmi), ten můžete nahlásit e-mailem na weissova@kcturnov.cz nebo přímo před konáním kvízu. Během kvízu odpovíte celkem na padesát otázek z různých oblastí a výherce čeká odměna v podobě poukazů na pořady KCT a také sleva na útratu v kavárně KUS. Kavárenský kvíz. Kulturní kavárna KUS od 19 hodin. Vstupné zdarma.

pátek 2. listopadu
HITFAKERS, SOUNDFALL & WE2
Trojkoncert kapel, které není třeba dlouhosáhle představovat. Vystoupí turnovští rockeři Soundfall, kteří mohutně zrychlili, česko-albánská kapela Hitfakers se svým ověřeným energickým hudebním koktejlem a také akustické duo We2, skládající se ze dvou frontmanů různých kapel.Koncert Malé (domácí) scény. Kulturní kavárna KUS od 19.30 hodin. Vstupné dobrovolné.

sobota 3. listopadu
NABUCCO | GIUSEPPE VERDI
Bývalý hudební ředitel Metropolitní opery James Levine řídí Nabucca – Verdiho rané drama z dávného Babylonu na biblický námět. Do popředí ale vystupují i další motivy – milostný trojúhelník Ismaela a dvou sester, touha po moci nebo zajímavý vývoj mocnářské postavy Nabucca. Tuto titulní roli ztvárnil slavný tenorista Plácido Domingo. Liudmyla Monastyrska se představí v náročné roli Abigail, Nabuccovy neústupné dcery. Jamie Barton bude zpívat Fenenu, Russell Thomas Ismaele a Dmitrij Beloselskij kněze Zachariáše, což je role, s níž v MET v roce 2011 debutoval.Opera v kině Sféra / „Umění v kině“. Kino Sféra od 20.15 hodin. Vstupné 250 Kč.

úterý 6. listopadu

FLORIDA A „HAVAJ“ NA HAVAJI
Uvidíte Miami, Cap Canaveral, Everglades NP, vodní ptáky, aligátory, mývaly, malé srnečky, divoké delfíny a krmení žraloků. V další části navštívíme i ostrovy z ohně. Absolvujeme jedinečné výpravy na lodi, kajaku, plachetnici, na skútru a pěšky. Nemineme bohatý podmořský svět, spousty zvířat, sopečné ostrovy a žhavou tekoucí lávu. V neposlední řadě zhlédneme strhující indiánské a havajské tance.Cestovatelský klub. Městské divadlo Turnov od 18 hodin. Vstupné 90 Kč.

čtvrtek 8. listopadu
POETIKA GALAKONCERT
Tradiční recitační soutěž Poetika vyvrcholí v druhém listopadovém týdnu slavnostním galavečerem. Na něm vystoupí nejen vítězové soutěže v přednesu, ale i několik zajímavých osobností kulturního světa. Letos to bude uskupení Končinna, Mirek Kemel a těšit se můžete i na překvapení v podobě stále populárnější SlamPoetry.

účinkující:

Vítězové recitačních soutěží

Končinna

Kapelu Končinna si v létě 2017 založili hudebníci ze souboru Činna – klávesista a autor hudby Petr Komár Soudek, trumpetista, kytarista a zpěvák Jakub Havlín, saxofonista a klarinetista Jan Havlín a hráč na bicí nástroje Dominik Kusl. Přibyli ještě baskytarista Vráťa Keprt a zpěvačka Markéta Melechovská z kapel Prag Zeuhl Zekt a Tajný život rostlin. Repertoár se skládá částečně z převzatých a upravených skladeb z různých období Činny a nových skladeb většinou s texty Zdeňka Hmyzáka Nováka.

Mirek Kemel

Písničkář Mirek Kemel se hudbě věnuje od středoškolských let, ve druhé polovině osmdesátých let pravidelně hrával v žižkovských hospodách na kytaru a foukací harmoniku a již tehdy začaly vznikat jeho první autorské písničky. V roce 2007 objevil tahací harmoniku a její kouzlo jej úplně dostalo. Fascinovala jej svým charakteristickým zvukem a možnostmi jak sólového, tak doprovodného nástroje. Rok chodil k učiteli Václavu Veselému, který ho naučil základům hry. Velký důraz klade Mirek Kemel na texty, z velké většiny inspirované skutečně prožitými událostmi. Snaží se pod jednoduchými příběhy hledat něco, co nás přesahuje. SlamPoetry v podání něžného pohlaví (překvapení)

Koncert. Městské divadlo Turnov od 18 hodin. Vstupné v předprodeji 120 Kč / na místě 180 Kč.

 TANEČNÍ PRO MANŽELSKÉ A PŘÁTELSKÉ PÁRY 2018: 4 LEKCE
Oblíbený kurz pod vedením Petra Mertlíka pro začátečníky a mírně pokročilé.Výuková lekce trvá přibložně 2,5 hodiny a je doprovázena reprodukovanou hudbou. Závěrečná prodloužená bude mít trvání 4 hodiny, zahraje kapela Allegro a těšit se můžete i na doprovodný program.Kurz. KC Střelnice od 18.30 hodin. Kurzovné 1650 Kč / pár, lekce 300 Kč / pár.

sobota 10. listopadu
BA NAOPANK
Živelní punk-rockeři, kteří rozhýbali Kulturnov, se vrací na Střelnici.Psycho-punk-popový kvintet z Turnova vznikl v roce 2009 v reakci na předsmrtnou strnulost místní hudební scény. Každý z jeho úderných songů je jako defibrilační výboj vedený do selhávajícího srdce Českého ráje. Elektrizující nasazení, injekce živelnosti a skalpel vtipu přimějí i nejvychladlejší ležáky vstát a křepčit.Malá (domácí) scéna. Kulturní kavárna KUS od 20 hodin. Vstupné dobrovolné.

pondělí 12. listopadu
NORSKO
Netradiční putování divokou a nevyzpytatelnou přírodou Norska s Michalem Přikrylem.

Vydáme se od nejjižnějších částí za polární kruh, na nejsevernější místa Evropy. Územím Sámů do zapadlých arktických vesnic v jedné nejméně obydlené oblasti světa, kde se tradiční kultura prolíná s digitální dobou. Můžete se těšit na fotografie, videa a také tipy na cestu.Cestovatelská přednáška. Kino Sféra od 18 hodin. Vstupné 90 Kč.

úterý 13. listopadu

PAVLÍNA FILIPOVSKÁ
Interpretka nezapomenutelné semaforské písně Včera neděle byla, bude hostem listopadového pořadu Pohovka. Povídat si s ní bude Josef Klíma.Pražská rodačka a dcera herce Františka Filipovského vystudovala gymnázium, ale již záhy se uplatnila v televizi, kam nastoupila jako televizní hlasatelka. Později získala angažmá v divadle Semafor. Své tehdejší působení v divadle považuje dnes za stěžejní etapu svého života, v níž mimo jiné vznikla i zmíněná píseň. V rámci filmografie si ji můžete pamatovat například ze snímku Kdyby tisíc klarinetů. Její dcerou je žurnalistka Pavlína Wolfová. O hudební doprovod se postará Na vlastní uši band (J. Klíma, P. Půta, A. Seidl.)Pohovka. Městské divadlo Turnov od 19 hodin. Vstupné 200 Kč / 140 Kč seniorské vstupné na OSV.

BAJADÉRA
Fantastický balet Maria Petipy, zasazený do mytické Indie, vypráví pohádku o chrámové tanečnici a princovi, který miluje jednu dívku, ale ožení se s jinou. Slavné „bílé dějství‘ v Království stínů osvícené měsícem tvoří vrcholnou scénu, v níž prince pronásledují obrazy ztracené lásky. Melodie a nálada Minkusovy hudby dokonale korespondují s ladností a přesností klasické choreografie i s dramatickým příběhem.Přímý přenos baletu. Kino Sféra od 20.15 hodin. Vstupné 250 Kč / 200 Kč v rámci řady Umění v kině.

středa 14. listopadu
DOKTOR V NESNÁZÍCH
Situační komedie o průměrném plastickém chirurgovi, který čelí kuriózním situacím v ordinaci své soukromé kliniky. Je samo sebou pohledný, ženatý a beznadějně obklopen ženami všech věkových kategorií. Mezi nimi je i nová recepční Claudine bez valného smyslu pro diskrétnost, která se snaží mezi zákaznicemi „prosadit“… Autorem komedie je francouzský dramatik a výtečný komik Laurent Ruquier, který stvořil titulní postavu Dr Jouvanse sobě na míru. Hrají: Karel Zima, Ivana Korolová / Anna Stropnická, Kateřina Seidlová, Dana Morávková / Miluše Bittnerová, Zuzana Mixová / Magda Weigertová, Anna Kulovaná / Patricie Solaříková. Volné divadelní představení. Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 280 Kč / na místě 320 Kč.

čtvrtek 15. listopadu

TANEČNÍ PRO MANŽELSKÉ A PŘÁTELSKÉ PÁRY 2018: 5 LEKCE
Oblíbený kurz pod vedením Petra Mertlíka pro začátečníky a mírně pokročilé.Výuková lekce trvá přibložně 2,5 hodiny a je doprovázena reprodukovanou hudbou. Závěrečná prodloužená bude mít trvání 4 hodiny, zahraje kapela Allegro a těšit se můžete i na doprovodný program.Kurz. KC Střelnice od 18.30 hodin. Kurzovné 1650 Kč / pár, lekce 300 Kč / pár.

POUTNÍCI
Poutníci jsou česká bluegrassová skupina, vzniklá v roce 1970. Největších úspěchů dosáhli v letech 1979 – 1991, kdy byl členem skupiny banjista, skladatel a zpěvák Robert Křesťan a další hráč na banjo Luboš Malina, který je považován za jednoho z nejlepších českých banjistů a který hraje také na mnoho jiných nástrojů. V letech 1982 a 1983 skupina vyhrála plzeňskou Portu. Mezi nejznámější písně skupiny patří Pojďme se napít, Až uslyším hvízdání, Panenka, Napsal jsem jméno svý na zdi či Podobenství o náramcích.Koncert. Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 150 Kč / na místě 180 Kč.

pátek 16. listopadu
ČERTI Z RAKOUSKA MÍŘÍ DO TURNOVA

V Turnově se povídá, že zde žije několik zlobivých dětí. Český čert už na to nestačí, tak si na pomoc zavolal ty nejošklivější stvoření v Evropě – rakouské čerty. Dorazí hned několik čertů, které znáte z průvodů, a potrestají hříšníky za jejich činy. Kdo se rád bojí, ten u toho nesmí chybět. Těšit se můžete na: Dětskou diskotéku za doprovodu Minnie a Mickey Mouse, Slavnostní, představení čertů, Strašidelné efekty, Focení, tancování a dovádění s čerty , Hudební doprovod s Djem a mnoho dalšího,…Pekelná show. KC Střelnice od 17 hodin. Vstupné 100 – 150 Kč.

sobota 17. listopadu
SNAP CALL
Na jaře tohoto roku prošla kapela Snap Call velkými změnami. Tehdejší frontman, David Hlůže, se rozhodl v kapele skončit. Před kluky tak stálo nelehké rozhodnutí. Buď po pěti letech všechno zabalit, nebo se pokusit sehnat na post zpěváka adekvátní náhradu. Jistou dobu si i mnozí mysleli, že Snap Call definitivně skončili. Ve skutečnosti to bylo ale právě naopak. Zanedlouho po Davidově odchodu se novým parťákem stal zpěvák a kytarista Jakub „Iggy“ Hauf. Snap Call se tak představí před domácím publikem v nové sestavě poprvé. Těšit se můžete na nové skladby z právě dokončovaného EP „Let That Roll!“ a oficiální premiéru nového videoklipu. Každý příchozí dostane cédéčko nového EP od kapely jako dárek. Jako host vystoupí spřízněná grungeová kapela The Scoffers z Liberce.Koncert/křest. Kulturní kavárna KUS od 20 hodin, Vstupné dobrovolné.

pondělí 19. listopadu
DRŮBEŽÍ NÁŘEZ
Třetí divadelní hra z pera souboru Nakafráno „Drůbeží nářez“ popisuje s humorem a nadhledem pět krátkých příběhů ze života žen.Co ženy čekají a co pak dostanou? Kam spěchají a kde zůstanou? Také co nečekaného jim život sám přinese. Hlavní protagonistky a autorky se střídají v hlavních i vedlejších rolích. Hrají Kateřina Hofhansová, Michaela Kunetková, Alena Tomášová a Romana Zemenová. Volné divadelní představení. Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin. Vstupné 160 Kč.

úterý 20. listopadu
PAVEL ŠPORCL: GIPSY FIRE 2018
Program Gipsy navazuje na stejnojmennou desku, kterou v roce 2014 vydalo hudební vydavatelství Supraphon. Je tak pokračováním velmi zdařilého Gipsy Way – prvního programu Pavla Šporcla s cikánskou tématikou.Koncert spojuje velké mistrovství s temperamentem a cikánskou vroucí krví. Nový projekt výrazněji sází na nevšední technickou vybavenost a osobitost Pavla Šporcla. Ten se v programu představuje také jako autor hudby, mj. i titulní skladby „Gipsy Fire“. S cikánskou cimbálovou kapelou Pavel Šporcl odehrál více než 250 koncertů v nejrůznějších zemích světa včetně Číny, provedl úspěšná turné, v rámci nichž třikrát zcela vyprodal legendární pražskou Lucernu. Koncert. KC Střelnice od 19 hodin. Vstupné dle místa sezení 450 Kč / 390 Kč / 350 Kč.

čtvrtek 22. listopadu
TANEČNÍ PRO MANŽELSKÉ A PŘÁTELSKÉ PÁRY 2018: 6 LEKCE
Oblíbený kurz pod vedením Petra Mertlíka pro začátečníky a mírně pokročilé.Výuková lekce trvá přibložně 2,5 hodiny a je doprovázena reprodukovanou hudbou. Závěrečná prodloužená bude mít trvání 4 hodiny, zahraje kapela Allegro a těšit se můžete i na doprovodný program.Kurz. KC Střelnice od 18.30 hodin. Kurzovné 1650 Kč / pár, lekce 300 Kč / pár.

UŽ NIKDY SÁM!
Inscenace Už nikdy sám!, kterou vám na prknech turnovského divadla zahraje Divadlo Kalich v čele s Pavlem Liškou, zkoumá, kam až je osamocený člověk schopen zajít, aby získal někoho, s kým si bude moci třeba jenom popovídat. Ve své hře Už nikdy sám! se německý režisér a dramatik Marc Becker zabývá právě tímto fenoménem dnešní doby, a to osamělostí lidí ve velkoměstech. Vystavěl v ní poněkud bizarní situaci dnešních samotářů, kteří se snaží uniknout pocitu osamělosti a najít si někoho, s kým budou sdílet svůj život. Přirozeným způsobem jim to nejde, musí toho docílit promyšleným plánem, dokonce za hranicí zákona. „Téma té hry je, myslím, naprosto trvalé, lidské a obecné snad pro všechny věky věků. Jsou jím samota, pocit a tíha z té samoty a touha nebýt sám. Naše hra je osobitá, dojemná a snad i vtipná tím, jak se postavy s pocitem samoty nesmiřují a začnou se s ním velmi po svém vypořádávat,“ říká Pavel Liška, kterého na jevišti doplní další výteční herci Zuzana Bydžovská a Josef Polášek.Náhradní divadelní představení abonentní sezóny 17/18. Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 380 Kč / na místě 420 Kč.

pátek 23. listopadu
NAPŘÍČ FEST 2018
Myšlenkou „minifestivalu“ NAPŘÍČ je spojit zajímavé muzikanty, kteří by se třeba na podiu nikdy nesetkali, představit (nejen turnovským) divákům neokoukané, ale o to zajímavější kapely a písničkáře, ale především přiblížit jim trochu jiné hudební žánry a originální interprety, než ty, které jim vnucuje každodenní mainstream. Diváci se můžou těšit na celkem tři hudební bloky.

Next Phase & Marie Puttnerová

Prvním vystupujícím bude Marie Puttnerová, kterou jste v Turnově mohli slyšet s kapelou Jablkoň, nebo na festivalu Napříč s projektem Půljablkoň. Tentokrát ji doprovodí kapela Next Phase (ve složení Pavel Zlámal – clarinet/saxophone, Juraj Valenčík – doublebass, Vladimír Třebický – drums, Jaroslav Šťastný – piano), brněnská avantgardní formace neohrožených improvizátorů. Můžete se tak těšit na autorský repertoár, neortodoxní interpretace a příznačně neohraničený prostor pro improvizaci, tentokrát ve spojení s vokálem Marie Puttnerové na stezce za svými moravskými kořeny.

James Harries

je hudebník z anglického Manchesteru žijící v České republice od roku1990 ,který jako první na světě natočil své oficiální album „Voice Memos: a collection of songs I recorded on my phone“ na mobilní telefon. Tuto nahrávku bez jakýchkoliv úprav vydal a poskytl svým fanouškům v digitální podobě ke stažení na svých internetových stránkách. Magazín Rolling Stone označil Jamese Harriese za „Zlatý hlas“, jakým byl například i Jeff Buckley. Posledním albem Jamese Harriese bylo album „Until The Sky Bends Down“, které je majestátní deskou natočenou s rázností a klasickým popovým nádechem. V roce 2017 vydal ještě desku v podceňovaném formátu EP „Recorded Live In Bratislava“, která je však plnoprávným titulem a ukázkovým příkladem toho, že méně občas znamená mnohem více.

Krausberry

Blues-rocková a hard rocková skupina, kterou založil zpěvák Martin Kraus v roce 1984 poté, co opustil skupinu Bluesberry. Takovou zajímavostí je, že v první sestavě tehdy hrál na basu lyrický a melancholický folkař Zdeněk Vřešťál, který název kapely Krausberry vymyslel. Kdo je pravidelným návštěvníkem jejich koncertů, toho málokdy měnící se koncertní setlist asi nepřekvapí. Je ale pravda, že atmosféra je na každém koncertě téhle party jiná. Je také pravda, že zatímco na jiných koncertech účinkující do kola opakují stále stejné vtípky, Martin Kraus se na pódiu chová jako „neřízená střela“, která srší neuvěřitelnou energií.

Večerem vás bude provázet Ondřej Halama.Hudební festival. KC Střelnice od 19 hodin. Vstupné v předprodeji 180 Kč / na místě 250 Kč.

sobota 24. listopadu

ZLATOVLÁSKA
V listopadu je pro děti připravena klasická činoherní výpravná pohádka, známá z mnoha zpracování, na předlohy české lidové pohádky K. J. Erbena. Činoherní verze Divadla Pohádka Praha si zachovává básnický jazyk i verše. Scénické zpracování je postaveno na výpravné scéně, doplněné světelnou divadelní atmosférou a luminiscenčním prostředím s prvky černého divadla. Celé představení je pak orámováno hudbou Jana V. Kováříka, zkušeného autora i interpreta mnoha hudebních žánrů, včetně písniček pro dětského diváka.Chybět nebude zlý král, kterému se dostává možnosti porozumět řeči zvířat, jeho sloužící Jiřík – jenž přes přísný zákaz ochutná kouzelné jídlo, a proto je vyhnán do světa, aby vyhledal krásnou Zlatovlásku. Jiřík na své cestě za Zlatovláskou díky získané schopnosti porozumění všem hlasům a svému dobrému srdci získává řadu přátel, a to jak mezi lidmi, tak mezi zvířátky. Aniž by předem tušil, kterak jejich přátelství a pomoc bude potřebovat.Mámo, táto, pojďte se mnou do divadla! Městské divadlo Turnov od 10 hodin. Vstupné 60 Kč.

CHUDÝ KEJKLÍŘ
Chudý kejklíř bylo poslední představení, které si J. K. Tyl zahrál. Původně šlo o činohru, současnému divákovi by mohly připadat některé dějové momenty a motivy naivní, ale současnému konzumentovi komerční telenovelové kultury by měly připadat známé.Soubor považuje text za první českou divanovelu. Hudební složka představení se hlásí k hromadným scénám národní opery Prodaná nevěsta. Zikmund Vejvoda, chudý kelklíř, ztratí po smrti své ženy chuť hrát komedii, tím i zdroj příjmů. Aby provdal svou němou stárnoucí dceru, požádá bohatého majitele pivovaru, bratra Kozmase. o peníze. Noční návštěva zamotá příběh kolem vraždy sládka, ale konec má samozřejmě hollywoodský závěr. Němá Efrozina si vezme svého milého paňácu Vendelína, poctivému Zikmundovi připadnou bratrovy peníze. Druhý Zikmundův bratr, švec Kryšpín, nalezený otec Vejvoda i všichni z vesnice slaví Fidlovačku.Ochotnické divadelní představení. Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 80 Kč / na místě 100 Kč.

úterý 27. listopadu
THELMA A SELMA
Thelma a Selma se vydávají na cestu. Nebo se na ni vydaly už před lety? Vstupují na poslední mužské teritorium. A? Představovaly si to jinak. Za divných okolností se stane spousta věcí, které rozhodně nechcete vysvětlovat policii. Takže se raději rozdělá oheň. Ale co za oheň vlastně tyhle dvě založily? V jeho světle dostává osobní příběh rozměr mýtu a oživlý Totem pokládá podstatné otázky. Inscenace o přátelství, emancipaci a současném „chaosu normální lásky“ ne náhodou evokuje titul americké road movie Ridleyho Scotta Thelma a Louisa. V hlavních rolích se představí Alena Štréblová a Pavlína Štorková. Abonentní divadelní představení. Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 280 Kč / na místě 320 Kč.

středa 28. listopadu
RHODOS
Krásný řecký ostrov v Egejském moři blízko Turecka je zajímavý nejen svými nádhernými plážemi a slunečným počasím, ale především prolínáním kultur.Díky bouřlivé historii zde můžeme vidět minojské, mykénské, byzantské i turecké památky. Za zmínku rozhodně stojí Údolí motýlů, kde jsou každý rok od června do srpna k vidění tisíce krásných a různě zbarvených můr. Na východním pobřeží se rozléhá malebné městečko Lindos, historický přístav, kde už z dálky uvidíte dominantu města s mohutným hradem a řeckou akropolí. Perlou je samozřejmě hlavní město Rhodos s nespočtem památek, dýchne tu na vás doba rytířů a třeba vám jeden poklepe na rameno.Cestovatelský klub. Kino Sféra od 18 hodin. Vstupné 90 Kč.

čtvrtek 29. listopadu
WALTER HOFBAUER
Také letos jsme do dramaturgie zařadili koncert začínajícího umělce, doporučeného Listinou mladých umělců Českého hudebního fondu. Je jím čtyřiadvacetiletý trumpetista Walter Hofbauer.Pochází z hudební rodiny, hře na trubku se začal věnovat v osmi letech u Evžena Mašáta a již po dvou letech studia získal několik prvních cen v celostátních soutěžích. V září 2009 nastoupil do třídy Jiřího Jaroňka na Pražské konzervatoři. Absolvoval v roce 2015 a téhož roku byl přijat na HAMU v Praze, kde pokračuje pod vedením Vladimíra Rejlka. Od roku 2014 je stálým hráčem Symfonického orchestru Českého rozhlasu. V září 2017 jsme měli možnost slyšet jeho bratra Viléma v pořadu Hudba pod chrámovou klenbou s varhaníkem Petrem Čechem.Turnovský hudební večer. Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 140 Kč / na místě 170 Kč.

pátek 30. listopadu

ZÁVĚREČNÁ PRODLOUŽENÁ
Taneční pro manželské a přátelské páry, vedené Petrem Mertlíkem končí. Na poslední, prodloužené lekci zahraje kapela Allegro a těšit se můžete i na doprovodný program. Kurz. KC Střelnice od 20 hodin. Vstupné 200 Kč za pár. Kurzisté zdarma.

sobota 1. prosince
LYŽAŘSKÝ PLES

Klub lyžařů Turnov vás srdečně zve na tradiční ples.K tanci a poslechu hraje kapela Levou rukou, čeká na vás bohatá tombola a zajímavý doprovodný program.Ples. KC Střelnice od 20 hodin. Vstupné 250 Kč (vstupenky k dostání v Informačním centru na Náměstí Českého ráje).

pondělí 3. prosince

LOUSKÁČEK

Louskáček platí už dlouho za jeden z nejkrásnějších způsobů, jak objevit kouzlo baletu – a v sezóně představuje příjemnou zábavu pro celou rodinu. Čajkovského neobyčejně populární hudba je jako stvořená pro štědrovečerní dobrodružství Klárky a její hračky – Louskáčka. Jejich cesta do země sladkostí přináší několik velmi známých baletních zážitků, jako je tanec Cukrové víly nebo Květinový valčík. Choreografie Petra Wrighta pro Královský balet zachovává ducha ruské baletní klasiky s dobovými detaily, tančícími sněhovými vločkami a množstvím sólových rolí a ansámblů v provedení dokonalé špičkové techniky.Přímý přenos baletu. Kino Sféra od 20.15 hodin. Vstupné 250 Kč.

Tagy