weby pro nejsevernější čechy

Rekonstrukce žirafí vyhlídky

V pátek 19. 10. 2018 v 10.00 proběhne slavnostní znovuotevření vyhlídky u venkovního výběhu žiraf Rothschildových a zeber bezhřívých. Ta byla z důvodu špatného technického stavu několik měsíců pro návštěvníky zcela uzavřena. Akce se zúčastní i zástupci ze společnosti OC Nisa Liberec, díky jejíž nezištné pomocise podařilo projekt zrealizovat.

Původní vyhlídka byla postavena na podzim roku 2008 a stala se oblíbeným zastavením v liberecké zoo, kterým prošlo miliony návštěvníků. Díky unikátnímu výhledu na celý výběh zeber i žiraf si zde i řeklo „ANO“ několik snoubenců. Vlivem povětrnostních podmínek i velké zátěži ze stran návštěvníků došlo ke zhoršení technického stavu a vyhlídka musela být z bezpečnostních důvodů uzavřena. Stejně jako před deseti lety, tak i letos na stavbu významně přispěla společnost OC Nisa Liberec. „Jsme velice rádi, že jsme se mohli na realizaci opět podílet. OC Nisa Liberec je hrdým a dlouholetým partnerem naší zoo pod Ještědem,“ říká René Švejda, ředitel centra.

Během rekonstrukce došlo k výměně dřevěného schodiště a podesty a pro zlepšení komfortu návštěvníků byla celá vyhlídka zastřešena. „Stále pracujeme na zvelebování našeho areálu a snažíme se pobyt v zoo lidem zpříjemnit i za nepříznivého počasí. Nová dřevěná střešní konstrukce tak bude návštěvníky chránit v případě deště i parného slunce,“ dodává David Nejedlo, ředitel Zoo Liberec.

Nová vylepšená vyhlídka bude opět přístupná od pátku 19. října 2018, kdy v 10.00 proběhne slavnostní otevření za účasti vedení OC Nisa Liberec a ředitele Zoo Liberec.

„Spolupráce se Statutárním městem Liberec, Libereckým krajem a dalšími organizacemi je pro nás velice důležitá a upřímně si jejich přízně a nezištné pomoci vážíme. Náš zřizovatel, partneři, stejně tak i drobní dárci nemalou měrou přispívají k udržení standardů chovu zvířat i pohodě návštěvníků,“ dodává Nejedlo.

 

 

 

 

Tagy