weby pro nejsevernější čechy

Klokánek v Ústí nad Labem má nový sociální automobil. Přispělo na něj bezmála čtyřicet firem z regionu

Klokánek, jehož zřizovatelem je Fond ohrožených dětí, získal sociální automobil zdarma. Zcela novou Dacii Dokker slavnostně převzali ve středu 6. listopadu 2019 zástupci ústeckého zařízení za účasti poděbradské reklamní agentury Kompakt, která tento projekt zaštiťuje. Vozidlo zaměstnanci zařízení využijí k přepravě dětí a k dalším podpůrným aktivitám.

Ústecký Klokánek, který pomáhá týraným, zneužívaným, opuštěným či jinak sociálně ohroženým dětem a nabízí jim přechodnou rodinnou péči, obdržel nový vůz v rámci projektu Sociální automobil. Ten funguje po vzoru evropských měst již 20 let, za tu dobu Kompakt předal v České republice na stovky vozidel. Zařízení na Ústecku získalo v celkovém pořadí již 805. automobil. „Pro většinu zařízení pečujících o děti či osoby nacházející se v nouzi není zrovna jednoduché pořídit si nový vůz, protože soustřeďují finanční prostředky především na péči o své klienty.Proto jsme se rozhodli vzít situaci do svých rukou a nějak pomoci těm, kteří to skutečně potřebují a neměli v životě stejnou startovní čáru jako my,“  uvádí Miroslav Káninský, jednatel společnosti Kompakt.

Na financování vozidla se podílelo asi 39 subjektů napříč obory, od velkých firem, až po nejmenší jednotlivce z místních obyvatel i přilehlého okolí.

O projektu Sociální automobil

Za spoluúčasti firem a společností se poděbradská reklamní agentura Kompakt snaží o vytvoření, zdokonalení a obnovení vozového parku v ústavech a zařízeních, která svou činnost zaměřila na výchovu, vzdělání, rehabilitaci a integraci zdravotně, mentálně či jinak hendikepovaných lidí. Projekt stojí na systému tzv. „reklamy na kolech“ a spočívá v tom, že jednou v roce přejde obchodní zástupce na tento projekt a po dobu tří měsíců získává firmy, které jsou ochotné přispět na dobrou věc a chtějí se podílet na přípravě automobilu, jenž poputuje do některého ze sociálních zařízení. Daná organizace tak získá nejen dobrý pocit za svou dobročinnost, ale i reklamu na vozidle, které je na silnicích všem na očích.

Od roku 1997, kdy byla zahájena realizace tohoto projektu, se za pomoci firem a společností po celém území ČR podařilo předat již přes 800 sociálních automobilů. Vzhledem k zahraničním zkušenostem byl doposud tento projekt postaven na vozech Renault Master, Renault Kangoo a Dacia Dokker.

 

O společnosti Kompakt s.r.o.

Reklamní agentura zahájila svou činnost v oblasti reklamy a propagace v roce 1993. Jejími jednateli jsou PaedDr. Miroslav Káninský a Pavel Bažant.

Hlavní činností agentury je tvorba informačních plakátů, map, mapových průvodců a knižních publikací. Nejprestižnějším projektem společnosti je projekt „Sociální automobil“, který se snaží o vytvoření a obnovení vozového parku v zařízeních, která svou činnost zaměřila na výchovu, vzdělání, rehabilitaci a integraci hendikepovaných lidí.

Celorepubliková působnost společnosti je zajišťována prostřednictvím sítě obchodních zástupců, kterých je aktuálně osmdesát.

Firma má celkem 21 stálých zaměstnanců a její roční obrat činí 80 milionů korun.

 

Tagy