weby pro nejsevernější čechy

Děčín propojí cyklostezky novým úsekem

Město Děčín se neustále snaží zlepšovat komfort pro cyklisty. V srpnu proto začalo s krátkým propojením stávajících cyklostezek. Nový úsek, který cyklistům zajistí lepší průjezdnost, by měl být hotový do 17. listopadu. Nově budovaná část cyklostezky bude dlouhá 156 metrů a propojí cyklostezku, která vede z Mariánské louky podél ulice Litoměřická pod Novým mostem. Dosud tu cyklisté využívají chodník.

„Této investiční akci jsme dali přednost, protože dojde ke zklidnění na přechodu na nájezdu na Nový most,“ říká náměstek primátora Tomáš Brčák.

Cyklisté i pěší, kteří využijí nový úsek se totiž tomuto přechodu úplně vyhnou. Součástí stavby je také nové svislé a vodorovné dopravní značení a nové veřejné osvětlení. V úseku bude šest nových uličních svítidel s podzemním kabelovým vedením. Celkové náklady bez DPH jsou 880 tisíc korun.

Cyklisté jsou v Děčíně dlouhodobě vítáni – i proto vznikla dvě místa, na kterých jsou jim k dispozici cykloboxy pro úschovu kol. Cykloboxy jsou umístěny jak u turistického centra v knihovně, tak i pod via ferratou na Labském nábřeží. Uvnitř cykloboxů je navíc i menší úložný prostor, který slouží například k uložení helmy.

Pod Tyršovým mostem je od letošního roku navíc cyklohub. Dá se tu dofouknout kolo nebo provést drobné opravy. V infocentru, které je na dohled, je možné dokoupit i duše nejrůznějších rozměrů či si dobít elektrokolo.

Tagy