Vítězství 3:2 udrželi Tygři proti Vítkovické Rideře i v napínavé koncovce

První dvě třetiny zápasu byly ovlivněny dvěma vyloučeními do konce zápasu, které si vysloužili hosté (nejprve Lakatoš, ve druhé třetině pak Dočekal). Zejména to druhé – pětiminutové, ve kterém dali domácí hned dvě branky, se dlouho tvářilo, že rozhodlo zápas. Ale chyba lávky.

Ještě na konci druhé třetiny dostali Vítkovice liberecké pod tlak, ve kterém pokračovali i ve třetině třetí. Ten se nakonec vyplatil. Ve dvaapadesáté minutě bylo proti domácím nařízeno trestné střílení (které proměnil Irgl) a v power play potom dotáhl na rozdíl jediného gólu hosty Svačina.

Domácí se strachovali až do závěrečné sirény a mohou přemýšlet o tom, jak snadno mohli prohospodařit dnešní tříbrankový náskok.

Góly: 9:10 – Gríger (Liberec) 1:0, 29:25 – Gríger (Liberec) 2:0, 31:13 – Musil A. (Liberec) 3:0, 51:40 Irgl (Vítkovice) 3:1, 58:36 Svačina (Vítkovice) 3:2