weby pro nejsevernější čechy

Ředitel Oblastní galerie zatím zůstává. Kritikům představil koncepci a výstavní plán

Kritika se snáší na ředitele Oblastní galerie v Liberci Pavla Hlubučka. To, jak vede instituci, která je příspěvkovou organizací Libereckého kraje, zkritizovalo několik desítek osobností spojených s uměleckou scénou. Podle otevřených dopisů, které obdrželo vedení kraje, jim mimo jiné vadí nekoncepčnost a chybná personální politika.
Ve středu 8. prosince se proto v galerii konalo setkání náměstkyně hejtmana Květy Vinklátové, ředitele Hlubučka a signatářů dopisu.
Ředitel galerie na ní přiblížil koncepci rozvoje galerie a výstavní plán. „Chceme, aby v organizacích, které zřizujeme, panovaly stabilní poměry a místo řešení problémů se mohli jejich zaměstnanci soustředit na svou práci. Jednali jsme také o personálních změnách, které pan ředitel po svém nástupu provedl. Výstup ze schůzky je takový, že v následujících dvou týdnech se budeme společně s panem ředitelem zaobírat výhradami autorů dopisů a domluvíme se na dalším postupu. Ten poté zveřejníme,“ uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně hejtmana pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu.
S nekoncepčností, kterou mu autoři dopisu vytýkají, ředitel Hlubuček nesouhlasí. Základní obrysy nové koncepce podle svého vyjádření představil už v květnu. Nyní byla již konkrétní.
Mimo jiné chce nově zřídit odbornou radu, která se bude zabývat dramaturgií výstav, přičemž možnost předkládat projekty do výstavního plánu budou podle něj mít interní i externí kurátoři.
Podle náměstkyně Květy Vinklátové je z otevřených dopisů patrný zájem lidí, kterým na galerii skutečně záleží. „Oblastní galerie Lázně si za vedení předchozího ředitele Jana Randáčka a kurátorského týmu vybudovala velmi dobrou pověst a Liberecký kraj jako zřizovatel má samozřejmě zájem a povinnost, aby byla tato pověst zachována. Nynější situaci bereme velmi vážně a jejímu řešení se budeme zodpovědně věnovat,“ uzavřela.

Tagy