weby pro nejsevernější čechy

Výstava hub s mykologickou poradnou

Ekoporadna Orsej při Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě (VMG) si Vás dovoluje pozvat na tradiční výstavu hub, která se koná 16. – 18. 9. 2022 v ambitu muzea. I letošní ročník nabídne nejen příznivcům houbaření, ale také široké veřejnosti zajímavý podzimní zážitek.

Že nerostou? Přijďte se přesvědčit, že jsou houby, které si poradí i s nepřízní počasí. Začínáme již tradičně v pátek, a to mezi 10. a 14. hodinou programem pro žáky mateřských a základních škol. Vzhledem k omezené kapacitě je nutné se předem objednat. Po celou dobu trvání výstavy bude pro děti i dospělé připraveno doprovodné stanoviště s houbovými aktivitami.

Na sobotu 17. 9. je připravena mykologická poradna. Od 13 do 16 hodin zodpoví mykolog Mgr. Martin Kříž Vaše dotazy a pomůže s určením konkrétních druhů.

„Pokud se chcete aktivně zapojit, můžete přinášet houby v týdnu před výstavou, tj. od pondělí 12. 9. do čtvrtka 15. 9. Máte-li fotografie výjimečných nálezů z minulé sezóny, se kterými se chcete pochlubit, přineste je také,“ doplňuje Kateřina Ledvinová, koordinátorka výstavy.

Vstup na výstavu i jeho doprovodný program je zdarma, akce je pořádána Vlastivědným muzeem a galerií v České Lípě za finančního přispění Libereckého kraje.

Tagy