weby pro nejsevernější čechy

Premiéra v Naivním divadle Leberec – magická detektivka říznutá operou a rapem

 Naivní divadlo Liberec zve děti i rodiče na slavnostní premiéru nové inscenace Pavlik, Bobby a duchové města, která se uskuteční v sobotu 15. října v 17:00 hodin. Tajuplná detektivka autora a zároveň režiséra Petra Vodičky zavede diváky do kulis nočního velkoměsta, kde společně s nevšedními hrdiny prožijí příběh plný dobrodružství, napětí a překvapivého rozuzlení. Chybět nebude ani skvělá hudba a zpěv – opera i rap.

Po nedávné derniéře inscenace Babu a papoušek připravilo Naivní divadlo ve spolupráci s jejím autorem a režisérem Petrem Vodičkou detektivku zbrusu novou, která na tu předchozí volně navazuje. I tentokrát se jedná o původní autorskou inscenaci pro děti od sedmi let, jejíž děj se odehrává v nočním velkoměstě. I tentokrát dojde na únos a i tentokrát hlavní hrdinové vše vyřeší doslova a do písmene se zpěvem na rtech.

Právě hudba, pod níž je podepsán David Hlaváč, je v inscenaci Pavlik, Bobby a duchové města  nejen tradičním inscenačním prostředkem, ale také jedním z výrazných dějových motivů. Během představení zazní hned několik různých žánrů, od opery až po rap. Stejně důležitým motivem je i městská architektura – hlavní hrdinové před sebou totiž nemají menší úkol než zabránit zkáze překrásného historického města. O výpravu se postarala dvojice výtvarníků Jan Brejcha a Mikoláš Zika.

Zatímco slavnostní premiéra se uskuteční v sobotu 15. října v 17:00 hodin, nové představení začne Naivní divadlo Liberec hrát již od čtvrtka 13. října v dopoledních časech pro žáky základních škol.

Příloha: 1x foto (zdroj NDL)

Tagy