weby pro nejsevernější čechy

Skutečně zdravá školka Zahrádka – vernisáž na MěÚ Varnsdorf

Naše mateřská škola Zahrádka je zapojena do občanské iniciativy Skutečně zdravá škola od září 2015 a jako první škola v Ústeckém kraji se pyšníme bronzovým certifikátem.

Díky zřizovateli Městu Varnsdorf se povedlo obnovit gastro vybavení pro naši kuchyni. Paní kuchařky tak vaří v konvektomatu – profesionálním kuchyňském zařízení, které kombinuje vlastnosti horkovzdušné a parní trouby. Konvektomat je vhodný pro mnoho způsobů tepelné úpravy jídel, včetně pečení, smažení, grilování, vaření v páře nebo blanšírování. Mezi výhody této technologie můžeme řadit krátké časy vaření a šetrnější způsob úpravy pokrmů, které obě vedou k vyšší nutriční hodnotě připravovaných jídel a zachování vyššího množství vitamínů, v porovnání s běžnými způsoby tepelné úpravy.

Pokrmy se připravují z kvalitních a čerstvých surovin, využíváme místní dodavatele masa, ovoce a zeleniny. Nepoužíváme polotovary, dochucovadla, méně solíme a dětem podáváme nepřislazované nápoje. To znamená, že děti pijí vodu, vodu s bylinkami, ovocné džusy, ovocno-zeleninové šťávy, minerální vody a čaj. Velmi si vážíme podpory rodičů, kteří do školky nenosí žádné sladkosti. Pokud děti slaví narozeniny nebo svátek, připraví rodiče pro jejich kamarády zdravé a chutné dobroty bez zbytečného cukru, nebo přinesou čerstvé ovoce. Svými nápady nás vždy mile překvapí.

Protože jsme chtěli široké veřejnosti přiblížit dění v naší mateřské škole a ukázat, že na téma dobré a zdravé jídlo se dá i tvořit, uspořádali jsme v 1. patře MěÚ Varnsdorf výstavu dětských prací s názvem „SKUTEČNĚ ZDRAVÁ ŠKOLKA“ a slavnostně jsme ji zahájili vernisáží ve čtvrtek 5. 4. 2018 v 10 hod v obřadní síni spolu s naším sborečkem Zahrádka.

Výstava zde bude až do konce školního roku. Srdečně vás zveme k jejímu zhlédnutí.

Zároveň zveme všechny zájemce na Den otevřených dveří v naší mateřské škole, který se koná ve středu 25. 4. 2018 od 8 do 11 h. Těšíme se na vás.

Kolektiv MŠ Zahrádka

Foto Hana Dojčánová:

Tagy