weby pro nejsevernější čechy

Přihlašování na Tour de Zeleňák spuštěno!

Každoročně první sobotu v září se ve Šluknovském výběžku koná slet všech milovníků cyklistiky. V roce 2019 to bude již 35 let, co se před legendární hospodou Zelený strom v Rumburku sešlo pár nadšenců, aby objeli společně výběžek.

Registrace na letošní ročník byla spuštěna již 1. června a systém přihlašování, ozkoušený v loňském roce, zůstává formou „soutěže“, tedy kdo dřív přihlásí, ten méně platí. Zároveň z kapacitních důvodů na trati a především na rumburském náměstí byl stanoven limit 700 účastníků (500 na Classic Zeleňák a 200 na Obra). Tradiční triko závodu si lze předobjednat do konce července, číslo se jménem pak bude mít každý předem přihlášený do 15. srpna na internetových stránkách www.zelenak.cz nebo osobně v Informačním centru na rumburském Lužickém náměstí.

Trať Obr Zeleňáku je opět součástí dnes již velmi prestižního seriálu největších silničních závodu v ČR s názvem RoadCup! Ve vloženém závodě jsou osvědčené kategorie historických a horských kol, historických silniček Classico a koloběžky. Večerní kulturní program, dětské závody, dárek pro předem přihlášené, divácká tombola a jiné jsou již řekněme stálicí na programu celého dne. Tváří letošního jubilejního ročníku Tour de Zeleňák je exprofesionál Lubor Tesař, kterého rozhodně uslyšíte i během komentovaného přímého přenosu vysílaného na stránkách RoadCycling.cz a na velkoplošné obrazovce přímo na Lužickém náměstí v Rumburku. O dalších atraktivních novinkách, které jsou momentálně v jednání, vás seznámíme pár dní před závodem.

Tour de Zeleňák s sebou přináší samozřejmě i drobná dopravní omezení, proto již nyní informujeme řidiče, že první sobotu v září bude zejména centrum Rumburku, ale také významná část výběžku zasažena stovkami cyklistů, kteří si přijedou užít jeden z nejstarších amatérských závodů v ČR. Pevně věříme, že se vše obejde bez zásadních komplikací a ohleduplnost všech přítomných zvítězí.

 

Tagy