weby pro nejsevernější čechy

Nový povrch ozdobí úsek silnice Štěpánovice – Rovensko pod Troskami, brzy se ho dočkají i řidiči v Roztokách u Semil

Liberecký kraj dnes dokončil velkoplošnou opravu vozovky silnice III. třídy v úseku Štěpánovice – Rovensko pod Troskami. Rekonstrukce bezmála 3,4 kilometru dlouhé části komunikace vyšla na 17,3 milionu korun. Kraj na ni získal dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury. Těsně před dokončením je i kompletní oprava 3,3 kilometru dlouhého úseku silnice III. třídy v úseku Roztoky u Semil – Helkovice. Celkové náklady ve výši 31,9 milionu korun pokryl Liberecký kraj ze svého rozpočtu.

V rámci rekonstrukce silnice v úseku Štěpánovice – Rovensko pod Troskami došlo na mnohačetné úpravy, a to zejména u stávajících přilehlých nemovitostí a hospodářských sjezdů. Vyčistily se také příkopy a rigoly včetně obnovy jejich tvaru a sklonu. Silničáři dále očistili zatrubněné příkopy ve vjezdech a připojeních a vyčistili stávající propustky. „Jako u většiny rekonstrukcí i zde jsme nechali obnovit vodorovné a svislé dopravní značení. Těší mě, že jsme na opravu mohli využít dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury,“ uvedl Jan Sviták, náměstek hejtmana pro resort dopravy, investic a veřejných zakázek.

Již v průběhu října budou jezdit řidiči po novém povrchu i v úseku silnice III. třídy mezi Roztoky u Semil a Helkovicemi. Rekonstrukce sjednotila šířku komunikace na 4,5 metru. Kromě jiného došlo například k odvodnění vozovky či obnově svislého dopravního značení, mostu a 27 propustků. „Celkové náklady na rekonstrukci činí 31,9 milionu korun. Uhradili jsme je kompletně z krajského rozpočtu,“ dodal náměstek Sviták.

Na podzim letošního roku plánuje Liberecký kraj zahájit výběrová řízení na zhotovitele staveb na příští rok. „V současné době již hledáme zhotovitele rekonstrukce silnice II. třídy v úseku Česká Lípa – Dobranov a také hodnotíme nabídky na výstavbu severozápadního obchvatu města Zákupy,“ dodal Sviták.

Kraj také připravuje zahájit výběrová řízení na rekonstrukci silnice III. třídy v Mříčné nebo na opravu ulice Liberecká v Hrádku nad Nisou. I v příštím roce plánuje kraj ze svého rozpočtu vyčlenit na opravy silnic minimálně 300 milionů korun.

 

Tagy