První set boje o účast v playOff patří Liberci

První zápas o účast v playOff letošní hokejové ligy mezi Libercem a brněnskou Kometou musel bavit každého diváka, pro fanoušky každého týmu to však bylo mohlo být i s náběhem na infarkt, protože se skóre přelévalo z jedné strany na druhou a jistota přišla až několik sekund před úplným koncem zápasu.

První třetina patřila domácím, dvě branky náskoku však nebyly dost a hosté z Brna hned na začátku druhé třetiny stav srovnali. Zejména druhý gól, který vstřelil Horký při vlastním oslabení byl hodně zbytečný. Jenomže to ještě nebylo všechno a Holík dokonce stav zápasu zvrátil; Kometa vedla.

Domácím ale netrvalo dlouho a vzpamatovali se. Kapitán mužstva Jelínek nejdříve srovnal, Najman potom znovu přidal gól, který v tu chvíli znamenal vedení a nakonec i vítězství.

Třetí třetina byla stále velmi hokejová, přinesla řadu šancí, ale žádnou, která by změnila stav.

V prvním zápase této série zvíěziliBílí Tygři, pokračuje se zítra v pět hodin odpoledne.

Branky: 5:12 Kolmann (Liberec) 1:0, 14:30 Rosandič (Liberec) 2:0, 23:34 Mueller (Kometa) 2:1, 25:11 Horký (Kometa) 2:2, 28:15 Holík (Kometa) 2:3, 31:00 Jelínek (Liberec) 3:3, 37:06 Najman (Liberec) 4:3