weby pro nejsevernější čechy

Jan Ordoš zajistil Liberci tři body, Tygři : Sparta 2:1

Od úvodního hvizdu zápasu mezi Tygry a Spartou bylo jasně patrné, že je o co hrát, že fanoušci jsou natěšeni, jak ti místní tak ti, kteří dorazili z hlavního města; tedy vlastně liberečtí hrají o postup mezi první čtyři, aby se vyhnuli předkolu, Sparta má tuhle pozici více méně jasnou. Ale tempo hry bylo slušné a v první části třetiny měli navrch domácí, v osmé minutě vstřelil první branku Birner.

Střelec prvního gólu ve třinácté minutě usedl na trestnou lavici a někdy v tuto doby měli navrch hosté. Svůj tlak zúročil tři a půl minuty před první sirénou Forman. 1:1.

Druhá třetina se obešla bez branek, přinesla řadu vyloučení a urputného boje; obrany ovšem zvítězily.

Jestli padne rozhodující branka už ve třetí a nebo — jak je letos v Liberci zvykem — v prodloužení, to je námět hlavně pro sázkaře.

Vsadili jste?

Do začátku devětapadesáté minuty to byly nervy.

Domácí nevyužili přesilovku pět na tři, ani z žádné ze sparťanských šancí žádní brankou neskončila.

Když to vypadalo, že zápas skutečně půjde do prodloužení, využil Jan Ordoš nahrávku před branku a Jakub Kovář svatyni neubránil.

Sedm a půl tisíce diváků asi odcházelo spíše spokojených i když toto vítězství s pořadím v tabulce příliš nezatřáslo. O postupová místa se bude hrát i dál.

Branky: 7:18 Birner (Liberec) 1:0, 16:37 Forman (Sparta) 1:1, 58:10 Ordoš (Liberec) 2:1