weby pro nejsevernější čechy

Z Brazílie do Jizerských hor. Koupí kávy pomůžete ochraně přírody

Jak podpořit ochranu Jizerských hor? Stačí si koupit kávu. Ve spolupráci Libereckého kraje, pražírny Nordbeans, Jizersko-ještědského horského spolku a Jizerské magistrály se zrodila speciální káva, z jejíhož prodeje putuje část výtěžku právě na ochranu tohoto pohoří.

Cena čtvrtkilového balíčku činí 240 korun. Z této ceny míří čtyřicet korun ve prospěch Jizerek – ať už na úpravu rašelinišť, značení rezervací nebo kosení biologicky cenných luk. V kávě, která pochází z Brazílie, se snoubí čokoládové a oříškové chutě s jemnými tóny peckového ovoce.

Poprvé mohli zájemci kávu zakoupit v únoru během lyžařského závodu ČEZ Jizerská 50, lze ji pořídit též v libereckých podnicích DOK a Sweet City a některých regionálních informačních centrech.

Destinační společnosti v Libereckém kraji využívají různé místní výrobky pro prezentaci. Spojení kávy a pomoci Jizerským horám je výborný nápad. Věřím, že na takovou nabídku lidé uslyší,“uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Mám obrovskou radost, že se nám společně podařilo vytvořit produkt, jehož koupí každý přispěje na ochranu přírody. Káva Jizerky je něco víc, než jen dárek z Jizerských hor. Jako turistický region chceme návštěvníkům a turistům ukázat všechny krásy tohoto pohoří, ale velice nám záleží také na ochraně těchto přírodních krás. Káva představuje spojení příjemného a užitečného,“ dodala Denisa Merenusová, ředitelka Turistického regionu Jizerské hory – Liberecko, Jablonecko, Frýdlantsko a Tanvaldsko.

 

Tagy