weby pro nejsevernější čechy

Nový audioprůvodce provede řidiče zajímavostmi Libereckého kraje

Audioprůvodce po Čechách, Moravě a Slezsku vydaly Smart Future Technology, Smart Guide a Nakladatelství Soukup & David. Provede Libereckým krajem, přičemž jde o první region, ve kterém je tento projekt spuštěn.

Jedná se o další možnost, jak dostat informace k návštěvníkům, ale často také k místním, těm, kteří nemají tak detailní znalost regionu. Lidé v autech poslouchají hudbu, rádio či audioknihy a audioprůvodce doplňuje mozaiku těchto možností,“uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Průvodce, který je ve formátu mobilní aplikace, vede k bližšímu poznávání vybraného regionu, využití má i při kalamitních situacích, jakými jsou výluky či dopravní zácpy. Navíc v případě objížďky dokáže přiblížit zajímavosti na alternativní trase.

V systému J neboli jízda poskytuje stručné informace – ať už upoutávku na určitou zajímavost přímo na trase, na viditelnou zajímavost, třeba panorama či obzor, či upozornění na odbočku k nějaké pozoruhodnosti. V systému Z čili zastavení rovněž nabízí podrobnější informace o zajímavých místech.

Křest audioprůvodce se uskuteční ve středu 28. června v 17 hodin v Paláci knih Luxor v Praze na Václavském náměstí. Moderují Světlana Lavičková a Jan Rosák, vystoupí písničkářka Jana Rychterová. Partneři projektu jsou CzechTourism a Czech Travel Press.

Hlavním prodejcem je síť knihkupectví Luxor, ale audiokniha bude k dostání i u sítě dalších prodejců. Je k dispozici i online:https://www.luxor.cz/v/1944634/liberecky-kraj-audiopruvodce-po-c-m-skniha-mobilni-aplikace.

Tagy