weby pro nejsevernější čechy

Liberecký kraj opět představí obnovené brownfieldy. Veřejnost se může přihlásit na vyjížďku

Co jsou to brownfieldy? Jaké je jejich využití? Kde je mohou lidé najít? To vše a mnoho dalšího se dozví zájemci během tzv. Brownfields TRIPs. Liberecký kraj je každoročně pořádá ve spolupráci s Agenturou regionálního rozvoje, spol. s r.o. Letos je možné se přihlásit na výlet, který se uskuteční 8. listopadu.

Navštívit bude znovu možné původně nevyužívané a chátrající objekty – právě tzv. brownfieldy – v Libereckém kraji, které se dočkaly úspěšné regenerace. Během jednoho dne si zájemci mohou prohlédnout několik jedinečných a inspirujících lokalit, kde se seznámí s historií objektů a s jejich proměnou do dnešní podoby. V rámci akce navštíví lidé i některé objekty, kterou nejsou běžně přístupné.

„Brownfieldy skýtají pestré možnosti k nejrůznějšímu dalšímu využití, ať už třeba pro podnikání, bydlení nebo volnočasové aktivity. V Libereckém kraji jich na oživení čeká ještě řada. V letošním roce opět představíme zájemcům zdařilé ukázky toho, jak brownfield vrátit zpět do života. Může to být pro ty, kteří se o tuto tematiku zajímají nebo uvažují o pořízení nějakého brownfieldu, dobrou inspirací,“ uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.

V letošním roce se kraj rozhodl uspořádat rovnou dvě akce. První TRIP (výlet) je určen pro žáky 4. ročníku Střední průmyslové školy stavební v Liberci, který se uskuteční ve středu 1. listopadu 2023 od 8.30. „Snažíme se nabídnout zajímavou akci i studentům stavební průmyslovky, kteří mohou nahlédnout do objektů, které se dočkaly rozsáhlých úprav, jsou svým způsobem jedinečné a nelze si je běžně prohlédnout,“ doplnil Jiří Ulvr.

Druhý TRIP je pro veřejnost, a to zejména pro projektanty, architekty a zájemce o revitalizace dlouhodobě nevyužívaných objektů v regionu. Tato akce začíná 8. listopadu 2023 od 8.30. Na tuto akci je nutné provést registraci. Podrobné informace včetně odkazu na ni najdou zájemci zde: https://investujpodjestedem.cz/trip/brownfields-trip-libereckeho-kraje-2023/

Tagy