weby pro nejsevernější čechy

Řidiči již mohou využívat systém informující o stavu dopravy v Bedřichově a Janově nad Nisou

Takzvaný informativní dopravně-provozní systém pro lokalitu Bedřichov a Janov nad Nisou je dokončen. Jeho cílem je informovat občany o tamním stavu dopravy či možnostech parkování. Projekt připravila a dokončila firma CROSS Zlín, a.s. za nabídkovou cenu 11.967.633,26 korun včetně DPH.

„Cílem systému je zejména informovat řidiče a návštěvníky Bedřichova a Janova nad Nisou o dopravní situaci a možnostech parkování v těchto místech. Kupříkladu obec Bedřichov je významná turistická a sportovní lokalita. Projekt pomůže například eliminovat popojíždění automobilů, které hledají místo na zaparkování. Systém také umí ještě před obcí efektivně odklánět dopravu, a to především v době maximální zaplněnosti parkovišť,“ uvedl hejtman Martin Půta.

Řidiči budou již brzy informováni také o dostupnosti webu a aplikace. V časech konání významných sportovních akcí pak systém může plnohodnotně nahradit stávající dopravní značení zakazující vjezd do obce. „Vše budeme navíc vyhodnocovat a optimalizovat tak, aby v budoucnu byly příjezd a parkování v Bedřichově a Janově nad Nisou pro řidiče co nejpohodlnější,“ doplnil Jan Sviták, statutární náměstek hejtmana pro resort dopravy.

Je to skvělá zpráva pro všechny návštěvníky Jizerských hor, kteří míří k nám do Bedřichova. Díky novému systému se mohou lépe orientovat cestou ze všech směrů – od Jablonce nad Nisou, Tanvaldu, Liberce i Frýdlantu. Hlavní podrobné informační tabule jsou umístěny přímo v obci Bedřichov, na České Chalupě a ve Mšeně na Janovské. Návštěvník uvidí aktuální stavy parkovišť také na webu. Výhodou systému je jeho možné doplnění nebo rozšíření v případě potřeby. Děkujeme za všechny návštěvníky Libereckému kraji, který celou investici financoval. Obec Bedřichov připravila a financovala předprojektové a projektové práce,“ dodal Petr Holub, starosta obce Bedřichov.

Vítáme, že návštěvníci budou mít díky dopravně provoznímu systému přehlednější informace o volných parkovacích místech v oblasti Bedřichova a Janova nad Nisou. Zároveň to bude i velký pomocník pro naši obecní policii a Policii ČR v době, kdy dojde k naplnění parkovacích kapacit a je potřeba regulovat dopravu. Dovolil bych si požádat návštěvníky, aby informace ze systému využívali nejen k informacím o volných místech, ale aby respektovali i případnou změnu dopravního značení. Pomůžou tím sami sobě k rychlejšímu nalezení volného místa k zaparkování,“ dodal Daniel David, starosta obce Janov nad Nisou.

„Jsme rádi, že jsme mohli Bedřichovu a Janovu nad Nisou dodat systém, který jim pomůže s každodenními starostmi v rámci organizace dopravy a parkování, které je v zimních období místy extrémní. I přes napjatý harmonogram a nepříjemně brzký příchod zimy se nám podařilo naplnit očekávání projektu a věřím, že celý systém bude nápomocen nejenom obcím samotným, ale i všem návštěvníkům Jizerských hor. V rámci zkušebního provozu jsme ovládání aplikace zjednodušili tak, aby s ním mohli pracovat zodpovědné osoby jednoduše z mobilního telefonu a nemuseli by tak příliš narušovat svou aktuální činnost. Výhodou také je, že celý systém je připraven na případné budoucí rozšíření dalších blízkých lokalit,“přidal Ivo Gajdošík, zástupce dodavatele – firmy CROSS Zlín, a.s.

Tagy