Po dramatické třetí třetině udrželi Tygři vedení a zvítězili nad Třincem. Ten ale stále vede tabuku.

Zápas mezi domácími libereckými hokejisty z Třince se sice hrál od začátku ve slušném tempu, přesto ale po prvních dvou třetinách nic nenasvědčovalo tomu, že se diváci dočkají nějakého dramatického zápasu. Jeden gól domácích vstřelil Kvapil, dva přidal Filippi a zdálo se, že slušně rozehraný zápas nemůže vzít nějaký zásadní obrat a skore 3:0 Tygři v klidu udrží.

Sázkové kanceláře to viděly stejně, kurz na výhru Třince vystoupal na závratných 60:1!

Ve druhé přestávce ale došlo k zázračné proměně a na led nastoupil Třinec lačný zvrátit výsledek a poprat se o čelo tabulky.

Nejdříve Bukarts, potom Hrňa a ještě Růžička postupně využili tlak a najednou bylo srovnáno. Liberci hrozila nejenom ztráta bodu, ale také docela slušná haluz.

Hrálo se s obrovským nasazením na obě strany, Tygři nedokázali využít ani samostatný nájezd a všichni pomalu hleděli na hodinky, aby zhodnotili jak dlouho je na stadionu zdrží prodloužení.

Vůle zvítězit byla ale nakonec silnější u domácích, necelé dvě minuty před koncem rozhodl zápas Hudáček.

Třinec má po dnešní porážce v čele tabulky stejně bodů jako Liberec, o skóre však vede.