Kraj ocenil úspěšné mladé sportovce z letní olympiády dětí a mládeže 2019

Liberecký kraj ocenil úspěšné mladé sportovce, kteří získali na nedávných IX. Hrách letní olympiády dětí a mládeže 2019 některou z medailí. Reprezentanti kraje vybojovali celkem 37 medailí, z nichž bylo 11 zlatých, 16 stříbrných a 10 bronzových. Zajistili tím Libereckému kraji pátou příčku mezi čtrnácti kraji republiky. Olympiáda v Liberci se tak stala pro kraj nejúspěšnější letní olympiádou v historii Her z hlediska pořadí krajů.

„Cílem slavnostního předání bylo ukázat dětem a trenérům, že si kraj váží jejich vzorné reprezentace a  motivovat je k dalším výborným sportovním výkonům,“ uvedl Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Ocenění se uskutečnilo v liberecké HOP aréně v úterý 12. listopadu. V tomto symbolicky sportovním prostředí obdrželi mladí medailisté od Libereckého kraje finanční odměnu. Celkem bylo oceněno 45 medailistů a 11 trenérů. Oceněné děti i trenéři dostali dárkovou tašku, děti navíc ještě finanční odměnu. Mezi děti bylo rozděleno více než 61 tisíc korun. Samotného předávání se zúčastnilo téměř 150 lidí.

Úspěšní byli mladí sportovci v atletice, orientačním běhu, plavání, sportovní střelbě, stolním tenise, tenise, triatlonu, skocích na trampolíně, letním biatlonu a volejbalu.

Ocenění:

ATLETIKA

1) Zlatou medaili vybojovala v běhu na 800 m Pavla Kumstátová

2) Jakub Šafář získal medaile dvě, a to zlatou za dálkový běh a stříbrnou za 100 m překážek

3) Lukáš Horna získal dvě stříbrné medaile ze sprintu na 60m a za dálkový běh

4) Stříbrnou medaili získala Amálie Lorenzová ve skoku do výšky

5) Z překážkového běhu na 100 m získala stříbrnou medaili Nela Vaníčková

6) Ve stejné disciplíně získala bronzovou medaili Barbora Kučerová

ORIENTAČNÍ BĚH

1) Lea Martanová získala všechny tři cenné kovy. Zlatou medaili vybojovala v Orientačním běhu na krátkou trať, stříbrnou orientační běh – sprint a bronzovou orientační běh smíšené štafety starších dívek a chlapců.

2) Dvě zlaté medaile získal Erik Heczko a to v disciplínách orientační běh krátká trať a smíšené štafety mladších dívek a chlapců

3) Hugo Hoetzel získal druhé místo v orientačním běhu na krátkou trať a třetí místo z orientačního běhu smíšených štafet starších dívek a chlapců

4) Kristýna Matyášová vybojovala také dvě medaile a to stříbrnou z orientačního běhu na krátkou trať a třetí místo ze smíšených štafet starších dívek a chlapců

5) Barbora Chrástová získala zlatou medaili ve smíšené štafetě mladších dívek a chlapců

6) Barbora Lamačová vybojovala zlatou medaili ve štafetě mladších dívek a chlapců

7) Matěj Třešňák přivezl zlatou medaili ve štafetě mladších dívek a chlapců

8) Filip Mairich získal bronz ve smíšené štafetě starších dívek a chlapců

PLAVÁNÍ

1) Samuel Čihula získal dvě zlaté medaile a jednu stříbrnou. Zlaté medaile má ze 100 m znak a 200 m znak. Stříbrnou medaili vybojoval z 200 m volný způsob

2) Jan Jurčík vybojoval jednu stříbrnou medaili v plavání na 100 m motýlek a dvě bronzové 200 m motýlek a 400 m volný způsob

3) Ondřej Grus získal bronzovou medaili z 50 m volný způsob

SPORTOVNÍ STŘELBA

Ondřej Bílek získal bronzovou medaili v disciplíně vzduchová puška (VzPu 40)

STOLNÍ TENIS

1) Alexandr Robert Rosu získal dvě stříbrné medaile z dvouhry a čtyřhry

2) Štěpán Waldhauser přivezl zlatou medaili ve smíšené čtyřhře a stříbrnou medaili ve čtyřhře

3) Monika Pařízková vybojovala zlatou medaili ve smíšené čtyřhře

TENIS

1) Ve čtyřhře vybojovali bronzovou medaili Matouš Čepelík a Mathias Škrlík

TRIATLON

1) Kateřina Hadravová zlatá medaile štafeta mix, stříbrná medaile závod jednotlivců

2) Tomáš Knejzlík získal zlatou medaili ve štafetě mix a stříbrnou v závodu jednotlivců