weby pro nejsevernější čechy

Jednoznačný průběh i výsledek, Liberec zdolal Hradec 5:1

Páteční prohra s karlovarskou Energií, kdy domácí jednoznačně vedený zápas nedokázali vyhrát, byl možná červeným výstražným signálem, který dnes nedovolil podobně rozehraný zápas podcenit, a tak po dvou gólech, které dali domácí v první třetině (dvanáctá minuta Hudáček, devatenáctá minuta Musil), pojistil vedení ve třicáté minutě Lenc, kdy došlo po nervózní mezihře na minirvačku a následné vylučování. Jiskřičku naděje pro zkorigování stavu zápasu snad rozžehl v devětatřicáté minutě Dragoun.

Třetí třetinu ale zahájil krásným sólem domácí kapitán Jelínek a zvýšil stav na 4:2 (dvaačtyřicátá minuta).

Do konce zápasu to hosté ještě zkusili, ale rozhodně nemůžeme hovořit o soustředěném tlaku. Jediným výsledkem byla tyčka, která zazvonila za Hrachovinou.

Nedošlo ani na závěrečnou powerPlay, protože po faulu Nedomlela hráli hosté ve čtyřech. Tak se dočkali domácí fanoušci vytouženého bůra, kterého jim dopřál Jan Ordoš (šedesátá minuta).