Zápas s Vítkovicemi rozhodly nájezdy, Liberec prohrál s Riderou 1:2p

Dojem ze zápasu, který jsme viděli na stadionu je diametrálně odlišný než konečný výsledek. První branku vsítil v deváte minutě Lenc. Od té chvíle se zdálo, že vítězství domácích hokejistů nemůže nic ohrozit a to ani těsně před konce druhé třetiny, kdy z náhodného nájezdu skóroval vítkovický Schleiss.

Třetí třetina se nesla ve stejném duchu jako obě předchozí, domácí útočili, stříleli a úspěch se nedostavil. Hosté bránili, bránili a bránili. Jejich útočná aktivita se omezila na několik brejků, v jednom z nich byl faulován Schleiss a rozhodčíurčili trest: trestné střílení.

Burkats však neproměnil a po šedesáti minutách byl stav 1:1.

Ani pět minut prodloužení nepřineslo změnu a tak došlo na penalty. Tygrům se nepodařilo vstřelit ani jednu!! Nejprve Schleiss a potom Hruška tak rozhodli o dělbě bodů v poměru 1:2.