weby pro nejsevernější čechy

V Liberci #kulturapřežije

#kulturapřežije je projekt spolku Kultura, z. s., který probíhá již od první listopadové neděle 1. 11. 2020. Jak bychom vám jej nejlépe představili? Vznikl samozřejmě díky situaci, ve které se kultura, nejen našeho Libereckého kraje, ocitla díky nevítanému virovému hostu. Tým spolku Kultura, z s. už tento projekt připravoval na jaře, ale přišlo uvolnění a kapely opět mohli hrát pro návštěvníka naživo. Schovali jsme ho do šuplíku, tak trochu doufali, že nebude třeba. Nicméně přišla druhá vlna a my jsme v listopadu byli připraveni. Oslovili jsme město Liberec a Liberecký kraj a projekt je nadchl. Z vratislavických Desítek přišla nabídka využití jejich kulturního centra a my jsme ji velmi rádi využili. Pod mediální křídla si nás vzal Český Rozhlas Liberec a my jsme mohli spustit chystanou show.
Od 1. 11. doposud jsme odstreamovali 17 živých koncertů kapel z různých konců Libereckého kraje. 17 kapel různých žánrů zpříjemnilo našim posluchačům nedělní večery. Mohli jste slyšet například blues v podání The Peanuts ze Semil, bluegrass od Lady Birds z Jablonce nad Nisou, pop a funk od Big’O’Bandu z Liberce, rock v podání českolipských odchovanců Školy rocku  i nejlepší tribute kapely Rammstein, R + Members Club z Liberce a mnoho dalších. Všechny odstreamované koncerty můžete shlédnout i zpět na našem YouTube kanále.
A na co se ještě můžete těšit? Již tento pátek 11. 12. vás vtáhne do průřezu divadelních her Krátké a Úderné Divadlo,  13. 12. vás čeká již tradiční vánoční koncert Big’O’Bandu a 20. 12. zakončíme naše letošní streamování předvánočním speciálem, okořeněný křestem nového vánočního CD Jana Kříže.
Budeme velmi rádi, když nás budete sledovat. Budeme velmi rádi, když celý projekt podpoříte ve sbírce a budeme se těšit, že se potkáme co nejdříve naživo.
Tagy