V prvním domácím zápase si Liberec připsal bod

Do třetího finálového zápasu vstoupil lépe Třinec, ale naštěstí pro fanoušky Tygrů, kterých přišly do haly oficiálně tři stovky přišel ve čtvrté minutě šťastný okamžik. Kolmann vystřelil nechytatelnou bombu od modré čáry a Tygři vedli jedna nula.

Ten gól by důležitý i proto, že na hole Tygrů se vrátila jistota a  sebevědomí obzvlášť potom, co Lenc na začátku sedmnácté minuty přidal branku na 2:0.

Druhá třetina přinesla hlavně urputný boj. Iniciativa se přelévala z jedné strany na druhou a podobný obrázek jsme viděli i ve třetině závěrečné.

Třinec se chystal na závěrečný nápor, pět minut před koncem šel ovšem do oslabení. Když se početní stav na hřišti srovnal, odvolali Oceláři brankáře, ale po chybě v kombinaci ujel Michal Bulíř a potvrdil první vítězství libereckých.