Větší drama nežli se čekalo. Liberec Kladno: 3:2

Sezona je sice sotva na začátku, přesto ale jednotlivé týmy potvrzují anebo nepotvrzují očekávání svých fanoušku, ale i majitelů klubů o expertech ani nemluvě.

Třeba kladenští Rytíři jsou zatím na chvostu tabulky, Jaromír Jágr lamentuje, rozhovory, které právě dneska vyšly v nejrůznějších médiích naznačují, že spokojenost není slovo, které bychom od něho slyšeli.

Přesto byl dnes v Liberci úsměvu velmi blízko. Nakonec to ale neklaplo.

Ve čtvrté minutě otevřel skóre Klepiš a tempo i situace na hřišti naznačovalo, že si domácí v klidu dojdou pro tři body. Jenomže ve dvanácté minutě právě Jágr od levého kruhu vyslal ležérní střelu zápěstím a bylo srovnáno.

Mimochodem, byl to devadesátý sedmý Jágrův extraligový gól.

Domácí sice ještě do konce třetiny jednu branku přidali (Birner) a druhou třetinu měli převahu, kterou však nekorunovali brankou a tak ve třicáté čtvrté minutě srovnal Kristo a začínalo se nanovo.

Kladno hrálo pravděpodobně na hranici svých možností, Liberec ne a ne dát gól.

Nakonec ale Filippi přeci jenom přemohl kladenského brankáře a Tygři si tak připisují tři body.

Góly: 3:55 Klepiš (Liberec) – 1:0, 11:50 Jágr (Kladno) – 1:1, 19:16 Birner (Liberec) – 2:1, 33:06 Kristo (Kladno) – 2:2, 49:03 Filippi (Liberec) – 3:2