weby pro nejsevernější čechy

Večer pro tiché tlapky byl plný smíchu, radosti i dojetí

Ve čtvrtek 7. prosince proběhl v Severočeském divadle opery a baletu v Ústí nad Labem již jedenáctý benefiční koncert Večer pro tiché tlapky. Pořádá ho ústecká Speciální škola Pod Parkem pod vedením paní ředitelky Mgr. Martiny Brhelové.

Již tradičně dlouho dopředu zcela vyprodané divadlo mělo možnost shlédnout dlouhou řadu velmi nápaditých a pohledných vystoupení žáků speciální školy, která s nimi připravili a nacvičili jejich pedagogové a asistenti. Každé z těchto vystoupení bylo odměňováno zas a znovu bouřlivými reakcemi a dlouhými potlesky nadšených diváků.

Velmi dobrou volbou bylo pozvání zpěváka Jana Bendiga. Ten už na Večeru pro tiché tlapky vystupoval při jeho úplně prvním ročníku, tehdy jako čerstvá hvězda Superstar. Svým vystoupením a energií tentokrát doslova zvednul celé divadlo ze sedaček a roztančil.

Na úplný závěr se spolu s Janem Bendigem sešli na jevišti všichni účinkující a společně zakončili celý program vánočním songem Tichá noc. Na tvářích diváků zářily úsměvy a ukápla nejedna slza dojetí. Celým večerem bravurně provázel Ústečan a moderátor Evropy 2 Ondra Vodný.

Benefiční večer nakonec vynesl částku 283.000,- korun. Peníze jsou určeny na zoo terapii a terapeutická zvířata, tedy na jejich pravidelné očkování, výcvik, veterinární péči a stravu.

 

Tagy