Byl to poslední domácí zápas? Tygři padli i podruhé v prodloužení

Sice to nebyl ještě ten rozhodující zápas o setrvání v bojích playOFF, ale přece mohl naznačit, jak se bude vyvíjet závěr letošní sezony pro liberecké Bílé Tygry a dopadlo to, chce se říci, jako poslední dobou mnohokrát.

Těžko říci jak zhodnotit výkon domácích, já bych řekl, že byl unavený a rozhodně nebylo patrné, že by v týmu byla síla a odhodlání hrát dál. Nedá se možná říci, že by hráči něco výrazně podcenili, ale rozhodně nepřidali nic, co by je opravňovalo si po dnešní porážce na něco stěžovat.

Připomeňme si zároveň, že letošní parta byla tvořena hlavně mladými (a bezesporu) šikovnými hráči, kteří bodovali v individuálních statistikách, ale dohromady nevytvořili tým, který by válcoval soupeře, naopak často pustil i výrazné vedení a přišel tím o důležité body, ale možná i o motivaci.

Příkladem budiž dnešní vítězný gól, který vstřelil hned v první minutě prodloužení Jaroslav Orsava.

Tady asi nemůžeme hovořit o dostatečné koncentraci…

Chtěl bych věřit, že v Olomouci se Tygři o svou šanci ještě poperou, ale vsadit si na to nepůjdu.

Góly: 8:06 Rychlovský (Liberec) – 1:0, 31:47 Faško – Rudáš (Liberec) – 2:0, 36:29 Navrátil (Olomouc) – 2:1, 59:01 Jan Bambula (Olomouc) 2:2, 60:49 Jakub Orsava (Olomouc) 2:3p