weby pro nejsevernější čechy

Botanická zahrada slaví, ukazuje nové ryby a nabízí kaktusy

Oslava Dne botanických zahrad, nové přírůstky ve světě vodních živočichů či prodejní výstava kaktusů. To jsou novinky, které Botanická zahrada Liberec nabízí svým návštěvníkům na konci května.

Unie botanických zahrad České republiky se rozhodla zapojit do mezinárodní oslavy Dne botanických zahrad. Po celé republice se budou pro návštěvníky botanických institucí konat nejrůznější akce na oslavu tohoto významného dne. Ani botanická zahrada v Liberci tuto příležitost nevynechá a 22. května, kdy se Den botanických zahrad slaví, přivítá své návštěvníky volným vstupem do zahrady. K této příležitosti návštěvníci mohou přijít pozdravit do pavilonu B nové obyvatele jednoho z akvárií, kterými jsou skaláry vysoké.

„Myslím, že si mnozí všimli, jak botanická zahrada za poslední měsíce ožila. Pod vedením pana ředitele Lenka pracovníci připravují veřejností vítané a velmi navštěvované akce. Věřím, že možnost volného vstupu o svátku botanických zahrad přivítají lidé neméně, a že je krása rostlin v zahradě přiláká k další návštěvě. Pokaždé je totiž zahrada díky různým dobám kvetení rostlin jiná,“ uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

V pondělí 27. května navíc zahrada otevírá prodejní výstavu kaktusů, kterou pořádá Klub kaktusářů Liberec. Nebude chybět malá expozice, která předvede nejcennější výpěstky členů klubu.

Tagy