
Milovníci přírody, fotografie i české krajiny se mohou těšit na jedinečnou výstavu Czech Nature Photo, která bude od 1. května do 30. června 2026 k vidění v galerii zámku v Děčíně. Expozice nabídne výběr nejlepších snímků české přírody napříč všemi ročníky prestižní fotografické soutěže Czech Nature Photo.
Výstava vznikla ve spolupráci Správy Národního parku České Švýcarsko, organizace Czech Photo a zámku Děčín. Návštěvníci uvidí mimořádné fotografie zachycující divokou přírodu, krajinu, zvířata i neopakovatelné momenty z českého přírodního prostředí očima předních českých fotografů.
Slavnostní vernisáž se uskuteční v úterý 5. května 2026 od 18 hodin v galerii zámku Děčín.
Soutěž Czech Nature Photo patří mezi nejvýznamnější fotografické projekty zaměřené na přírodu v České republice. Od svého založení v roce 2017 organizací Czech Photo podporuje nejen profesionální fotografy, ale také talentované amatéry. Každoročně jsou přihlášené snímky hodnoceny renomovanou mezinárodní porotou.
Vystavené fotografie pocházejí z kategorie Cena za nejlepší fotografii české přírody a představují výběr těch nejpůsobivějších záběrů české krajiny a přírodních scenérií posledních let.
Výstava je otevřena od úterý do neděle vždy od 9 do 17 hodin.
Více informací naleznete na webu Czech Photo: www.czechphoto.org















